کتاب آشنایی با بیمه های اموال ،اشخاص و مسولیت راهی بازار نشر شد.
کتاب آشنایی با بیمه های اموال ،اشخاص و مسولیت راهی بازار نشر شد.

آیدین رشیدی از جمله پژوهشگرانی است که علاوه برتحقیق و نگارش مقالات باموضوع بیمه و حضور در کنفرانسهای ملی و بین المللی نوشتن کتاب را نیز فراموش نکرده است .
به بهانه انتشار سومین کتاب ایشان گفتگوی کوتاهی داشتیم که منجربه معرفی کتاب ایشان باموضوع بیمه شد :
آیدین رشیدی هستم متولد 1355 و حدود 18 سال است که در بخشهای مختلف صنعت بیمه همکاری دارم . رشته تحصیلی ام در کارشناسی ارشد ، مدیریت بازرگانی با گرایش بیمه از دانشگاه تهران است.کارشناسی را هم در رشته مدیریت بیمه از دانشگاه علوم اقتصادی (خوارزمی) دریافت کردم.
و بنا به علاقه و رشته تحصیلی و شغلی که داشتم تحقیقات فراوانی در حوزه شغلی خود انجام دادم که گاه به صورت نگارش مقالاتی در کنفرانسهای مختلف در زمینه مدیریتی شرکت می کردم ، از جمله کنفرانس های مدیریتی در  مالزی ، دبی ،مادرید ؛ استانبول ، دانشگاه ساکاریا و همچنین در همایش بیمه و توسعه که هر ساله  از طرف پژوهشکده بیمه مرکزی برگذار می شود ، نیز مقالاتی  با موضوعات متنوع بیمه ای حضور داشتم .
موضوع کتاب آشنایی با بیمه های اموال ،اشخاص و مسولیت می باشد.
با وجود تبلیغات صورت گرفته در رسانه ها و شرکتهای بیمه ای متاسفانه سطح معلومات عمومی مردم
عمدتا محدود به بیمه های اجتماعی و بازنشستگی و بیمه شخص ثالث اتومبیل  می گردد، لیکن افزایش دانش جامعه به مدد افزایش درک دانش آموختگان و مدیران بافراست و رسانه های جمعی و البته الزامات قانونی روزبروز باعث معرفی بیشتر بیمه در نزد اجتماع گردیده است.
با این حال ، آشنایی آحاد جامعه با انواع بیمه ها که آنرا در سبد هزینه ای خود قرار دهند از جمله راهکارهای توسعه صنعت بیمه بشمار می رود .و کتابی هم که اکنون معرفی می شود ؛در همین راستا و بمنظور بالا بردن سطح شناخت و آگاهی از مزایای رشته های بیمه ای اموال ،اشخاص و مسولیت تدوین گردیده است .
امید است که با بهره گیری از سازو کار بیمه ؛بستر های لازم برای ایجاد و ارتقا تعادل و آرامش در جامعه فراهم گردد.
کتاب آشنایی با بیمه های اموال ،اشخاص و مسولیت از ۴ فصل تشکیل شده است که فصل اول کلیات بیمه از جمله تاریخچه بیمه در ایران و جهان و اصول بیمه هست
فصل دوم به معرفی بیمه های اموال از جمله بیمه های آتش سوزی ؛ باربری ،بیمه حمل و نقل دریایی ، بیمه کشتی ، بیمه هواپیما ،بیمه های اتومبیل ، بیمه مهندسی و همچنین بیمه نفت و انرژی می پردازد
فصل بعدی بیمه های اشخاص عمدتا بیمه عمر ،بیمه حوادث ،بیمه درمان معرفی می کند
و فصل چهارم که بسیار در جامعه مورد نیاز هست انواع بیمه های مسولیت را بحث می کند : مواردی از قبیل بیمه مسولیت عمومی ،بیمه مسولیت ساختمانی ،پیمانکاران ،جامع شهرداری ،دارندگان ماشین آلات ،تابلوهای تبلیغاتی وتورهای مسافرتی و ... بیمه مسولیت حرفه ای پزشکان ،پیراپزشکان ،مسولین فنی ،مدیران سینما و‌... بیمه مسولیت مدنی تولید کنندگان و فروشندگان محصول و سایر بیمه های مسولیت مواردی هستند که در فصل ۴ تشریح می گردند.
لازم به ذکر است : این کتاب سومین اثر این پژوهشگر بیمه ای کشورمان است ، و کتاب دیگر ایشان ریسک و مفهوم آن در صنعت بیمه که مباحث ریسک را در حوزه بیمه بررسی می کند ، در بازار موجود است .
این کتاب به عزیزان فعال در صنعت بیمه از جمله مدیران ، کارشناسان ، نمایندگان بیمه ، کارگزاری ها ، و دانشجویان و بطور کلی عموم مردم توصیه می گردد.
کتاب آشنایی با بیمه های اموال ،اشخاص و مسولیت توسط انتشارات پشتیبان با تعداد صفحات ۳۷۴ صفحه
و قیمت ۲۲۰۰۰۰ریال راهی بازار نشر شده است .

  11 دی 1395
بخش : گفتگو / سلامت / فرهنگ
کد خبر: 56177
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز