رمضانعلی سبحانی‌فر، عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه:
فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار نیست/ بعید می‌دانم بخواهند به فیلتر کردن فضاهای مجازی ادامه دهند

رمضانعلی سبحانی‌فر,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها
به گزارش صیدنیوز ؛ رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده سبزوار و عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، می‌گوید: بعید می‌دانم که فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار باشد. اینستاگرام یک رسانه است و شرایط این شبکه اجتماعی به‌ گونه‌ای نیست که تخریب‌کننده باشد.

بعد از فیلتر شدن تلگرام بود که صحبت‌هایی هم در خصوص فیلترینگ اینستاگرام به گوش رسید، موضوعی که هرازگاهی دوباره در مورد آن گمانه‌زنی می‌شود. اما پس از فیلتر شدن صفحات مجازی برخی از نیروهای سپاه در اینستاگرام، بار دیگر صحبت از فیلتر کردن این شبکه اجتماعی به میان آمد و پس از اینکه فردی مسلح طلبه جوانی را در همدان به قتل رساند و سپس این موضوع را در اینستاگرام خود اعلام کرد، مجدداً بحث فیلترینگ آن مطرح شد.

 

رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده سبزوار و عضو ناظر مجلس در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، در پاسخ به اینکه «آیا احتمال فیلتر شدن اینستاگرام وجود دارد»، به اعتمادآنلاین می‌گوید: بعید می‌دانم که فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار باشد. اینستاگرام یک رسانه است و شرایط این پیام‌رسان به‌ گونه‌ای نیست که تخریب‌کننده باشد.

 

در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید:

 

صحبت‌هایی مبنی بر فیلتر شدن اینستاگرام مطرح است، چقدر احتمال فیلتر شدن این شبکه اجتماعی وجود دارد؟ ما در حال‌ حاضر تجربه فیلتر شدن تلگرام را داریم، با این‌ وجود فکر می‌کنید اینستاگرام فیلتر شود؟

بعید می‌دانم فیلتر اینستاگرام در دستور کار باشد. اینستاگرام یک رسانه است و من فکر می‌کنم شرایط آن به‌ گونه‌ای نیست که تخریب‌کننده باشد.

 

با توجه به اینکه صفحات اینستاگرامی برخی از نیروهای سپاه بسته‌ شده بود...

صفحاتی که بسته‌ شده بود، باز شد.

 

پس به نظر شما فیلتر اینستاگرام به‌ صورت کلی منتفی شده است؟

باید ببینیم تصمیمات دیگری در این زمینه گرفته می‌شود یا خیر.

 

هیچ صحبتی در کارگروه مصادیق مجرمانه در این‌باره مطرح نشده؟

خیر. هیچ صحبتی در این زمینه نشده است.

 

فکر می‌کنید اگر اینستاگرام فیلتر شود، چقدر شاهد نارضایتی خواهیم بود؟

بعید می‌دانم بخواهند به فیلتر کردن فضاهای مجازی ادامه بدهند.

  11 اردیبهشت 1398
بخش : گفتگو / فناوري و اطلاعات
کد خبر: 63106
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز