سود «شهرزاد» سینماداران را وسوسه کرد

روز یکشنبه گذشته قسمت بیستم سریال «شهرزاد» یک روز قبل از عرضه رسمی در پردیس سینمایی کوروش به نمایش درآمد. روندی که دست اندرکاران سریال «شهرزاد» قصد دارند برای قسمت های بعدی هم ادامه دهند.

نمایشی که این بار برخلاف برنامه های مشابه یک اکران خصوصی یا رونمایی نبود و برای آن بلیت فروخته شد. روندی که دست اندرکاران سریال «شهرزاد» قصد دارند برای قسمت های بعدی هم ادامه دهند.

پیش از این خبرهایی در مورد اکران «شهرزاد» در برخی سینماهای شهرستانها شنیده شده بود و این بار به طور رسمی برای اکران این سریال در فضای مجازی تبلیغات شد و روز جمعه بلیت های این برنامه در سایت سینما تیکت فروخته شد. به احتمال فراوان درآمد حاصل از این اکران ها بین سازندگان «شهرزاد» و مدیران سالن های نمایش دهنده تقسیم می شود.

غلامرضا فرجی اما اقدام پردیس کوروش و سازندگان «شهرزاد» را تخلف دانست و گفت: رونمایی یا افتتاحیه در سالن های سینما ایرادی ندارد و تصور ما این بود که این مراسم یک برنامه رونمایی است و حتی چند تماس هم داشتیم که چرا چنینی اقدامی انجام شده.

اما اگر بلیت فروشی شده تخلف است و این تخلف سینما دار است. برای هر اکرانی اگر قرار بر بلیت فروشی باشد، لازم است از سوی شورای صنفی نمایش حواله اکران صادر شود و اجازه بلیت فروشی برای اکران داده شود که در مورد سریال ها وزارت ارشاد چنین مجوزی را نمی دهد.

فرجی در ادامه گفت: حتی برای فیلم های خارجی که قرار است در یک سانس اکران و برای آنها بلیت فروخته شود هم مجوز صادر می شود و هیچ سالنی اجازه ندارد بدون حواله اکران اقدام به بلیت فروشی کند.

با این اوصاف باید منتظر جلسه شورای صنفی نمایش و تصمیمی این شورا در مورد این اکران باشیم.

  14 اسفند 1394
بخش : فرهنگ / سینما
کد خبر: 52576
مرجع: روزنامه سینما
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز