سیدعباس صالحی:
۸۸ درصد مردم ایران تاکنون سینما نرفته‌اند/ شهرها به محل خواب و کار تبدیل شده‌اند

سیدعباس صالحی,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
وزیر ارشاد گفت: براساس آمارها حدود ۸۸ درصد مردم کشور تاکنون به سینما نرفته‌اند.

سیدعباس صالحی در همایش یک‌روزه معاونان عمرانی استانداری‌های سراسر کشور که عصر امروز به میزبانی البرز برگزار شد، با بیان اینکه امید است این اجتماع فرصت خوبی برای عمران و آبادانی بیش از پیش کشور باشد، افزود: توسعه روزافزون شهرنشینی در کشور پیام‌های متعددی را برای ما دارد.

 

وزیر ارشاد افزود: استان البرز به‌عنوان یک استان جوان با رشد سریع مهاجرت آثار جدیدی را از هویت ملی در خود دارد. البته یکی از راه‌های برون‌رفت از خطر آسیب‌های توسعه شهرنشینی، تعریف شهر به عنوان یک زیست بوم است چراکه اکنون شهرها به محل خواب و کار تبدیل شده‌اند.

 

صالحی ادامه داد: در راستای ارتقا شاخص‌های فرهنگی و عمومی‌سازی دسترسی فرهنگی و بمنظور کمک به احداث پردیس سینمای امید در شهرهای فاقد سالن سینما در کشور با مشارکت شهرداری‌ها، تفاهم نامه‌ای بین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و معاون وزیر و رییس سازمان سینمای ایران امضا شد.

 

وی تصریح کرد: بیش از هزار شهر در کشور از امکان سینما بی‌بهره هستند و براساس آمارها حدود ۸۸ درصد مردم کشور تاکنون به سینما نرفته‌اند. با بررسی‌های صورت گرفته در شرایط کنونی شهرهای کشور با مشکل جدی کمبود فضاهای فرهنگی و هنری مواجه هستند که باید معاونین عمرانی استانداری‌های سراسر کشور در پروژه‌ها این امکانات مهم را لحاظ کنند.

 

وزیر ارشاد با اشاره به مشکل بافت های فرسوده اضافه کرد: حدود ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت‌های فرسوده داخل‌شهری و مناطق حاشیه‌نشین درگیر هستند و حل این مشکل نیازمند همت جدی نهادهای مختلف و مردم است.

  10 تیر 1398
بخش : فرهنگ / سینما
کد خبر: 64216
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز