فائو باانتشار گزارشی اعلام کرد
ایران چهارمین واردکننده بزرگ تیلاپیا از چین
ایران چهارمین واردکننده بزرگ تیلاپیا از چین

طبق اعلام فائو؛ ایران با واردات ۶۹۰۰ تن ماهی تیلاپیا از چین در نیمه نخست ۲۰۱۷ چهارمین واردکننده بزرگ این ماهی از چین شناخته شده است.

 یه گزارش صیدنیوز ، آمارهای منتشر شده از سوی سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی ملل متحد نشان می دهد ایران چهارمین واردکننده بزرگ ماهی تیلاپیا از چین در نیمه نخست 2017 بوده است.

در ماه های ژانویه تا ژوئن 2017 بالغ بر 6900 تن ماهی تیلاپیا از چین وارد ایران شده که این رقم معادل 3.6 درصد از کل صادرات ماهی تیلاپیای چین در این دوره بوده است.
بر اساس گزارش فائو، آمریکا با واردات 38 هزار تنی، بزرگترین واردکننده این نوع ماهی از چین بوده است. ساح عاج با واردات 14700 تنی و مکزیک با واردات 9400 تنی به ترتیب در رتبه های دوم و سوم از این نظر قرار داشته اند.
بسیاری از کارشناسان معتقدند؛ این ماهی سمی بوده و مصرف آن سلامتی انسان را به خطر می اندازند. به ویژه این که اخباری نیز در مورد شرایط غیربهداشتی پرورش این ماهی در چین منتشر شده است./فودنا

  12 دی 1396
بخش : اقتصادی
کد خبر: 59986
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز