وزرای خارجه ایران و آفریقای جنوبی بر تسهیل صدور روادید فعالان اقتصادی توافق کردند

ایران و آفریقای جنوبی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,تجارت و بازرگانی
وزارت امور خارجه ایران و وزارت کشور آفریقای جنوبی برای تسهیل صدور روادید فعالان اقتصادی توافق کردند تا پاسخ درخواست بازرگانان ایرانی برای روادید، با شرط داشتن معرفی‌نامه از اتاق‌های بازرگانی، ظرف حداکثر پنج روز داده شود.

براساس توافق صورت گرفته میان اداره‌ کل کنسولی وزارت امور خارجه و رئیس اداره مجوزهای روادید وزارت کشور آفریقای جنوبی، از این پس تسهیلات مختلفی به فعالان اقتصادی ایرانی برای صدور روادید و سفر به این کشور پرظرفیت در حوزه اقتصاد، ارائه می‌شود.

 

براین اساس مقرر شده است ­تجار و فعالان اقتصادی که با ارائه معرفی‌نامه از اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی برای دریافت روادید اقدام کنند، در مدت ­۳ تا حداکثر ۵ روز پاسخ لازم را دریافت کنند. مهم این که فعالان اقتصادی که از اتاق بازرگانی معرفی‌نامه دارند، نیازی به داشتن دعوتنامه از طرف تجاری خود در آفریقای جنوبی ندارند.

 

هم‌چنین برابر این توافق اتباع آفریقای جنوبی نیز اعم از تجار و فعالان اقتصادی و گردشگران می‌توانند برای سفر به ایران از مزیت دریافت روادید فرودگاهی بهره‌مند شوند.

 

آفریقای جنوبی در مقابل تعهد کرده است که برای بازرگانانی که چند بار روادید یک بار ورود دریافت کرده باشند، روادید چند بار ورود با اعتبار یک تا سه ساله صادر کند.

 

هم‌چنین آفریقای جنوبی اعلام کرده است که بازرگانان ایرانی که پس از سفر به این کشور به دلایل مختلف تمایل دارند روادید خود را تمدید کنند در صورتی که اعتبار روادیدشان کمتر از ۹۰ روز باشند می‌توانند هفت روز قبل از پایان اعتبار روادید به سامانه مربوطه مراجعه کنند و با پرداخت هزینه پیش‌بینی شده روادید خود را مجدد تمدید کنند.

 

برای آن دسته از روادیدهایی که اعتبارشان بیش از ۹۰ روز است، فعال اقتصادی باید ۶۰ روز قبل از پایان اعتبار نسبت به تمدید آن اقدام کند.

 

  3 مهر 1397
بخش : اقتصادی
کد خبر: 65112
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز