دولت آب را ۳۰ درصد گران کرد
با تصویب شورای اقتصاد، نرخ آب از اول مهر برای مصارف مختلف از 10 تا 30 درصد گران شد.

براساس مصوبه شورای اقتصاد، نرخ تعرفه های آب شرب شهری در کاربری های خانگی به ازای هر واحد مسکونی برای بازه مصارف کمتر از 15 متر مکعب در ماه به میزان 10 درصد، برای بازه مصارف از 15 تا 20 متر مکعب در ماه به میزان 15 درصد، برای مصارف بیش از 20 تا 40 متر مکعب درماه به میزان 20 درصد، برای مصارف بیش از 40 متر مکعب درماه به میزان 30 درصد و برای کاربری های غیرخانگی به میزان 20 درصد افزایش می  یابد.


پیش از این قائم مقام وزیر نیرو از احتمال افزایش 20 درصدی قیمت آب طی یک هفته آینده خبر داده بود

براساس این مصوبه که نوبخت ابلاغ کرده، نرخ فروش آب تولیدی آب شیرین کن در ایستگاه های توزیع آب درمحل و در ظروف خریداران برای هر لیتر حداکثر 25 ریال تعیین می شود.

همچنین نرخ فروش آب شیرین تولیدی بخش خصوصی (آب شیرین کن) که از طریق شبکه توزیع دراختیارمشترکین قرارمی گیرد به ازای هرواحد مسکونی تا مصرف 10مترمکعب در ماه براساس تعرفه آب بهای خانگی محاسبه و برای مصارف مازاد بر آن به ازای هر متر مکعب تا سقف قیمت قرارداد با بخش خصوصی محاسبه و اخذ می گردد.

کارمزد دفع فاضلاب برای مشترکین خانگی 70 درصد و غیر خانگی 100 درصد آب بهای مصرفی تعیین می شود. همچنین در ماه های گرم سال (خرداد، تیر، مرداد و شهریور)، برای مصارف غیرخ انگی و برای مصارف خانگی طبقه مصرف بالاتراز25 متر مکعب درماه، 20 درصد به نرخ آب مصرفی اضافه می شود.

  13 مهر 1394
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 49321
مرجع: نسیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز