موسسه عسگریه ضامن «میزان» شد!
موسسه مالی و اعتباری عسگریه مطالبات سپرده گذاران موسسه میزان را پرداخت می‌کند.

موسسه مالی و اعتباری عسگریه با ابلاغ بانک مرکزی به عنوان نماینده این بانک و موسسه میزان ظرف سه ماه آینده کلیه مطالبات مردمی این موسسه را پرداخت می‌کند.

همچنین سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به پرونده موسسه مالی و اعتباری میزان در این کمیسیون گفت: از آنجا که نحوه پرداخت مطالبات مردم مشخص شد لذا ماموریت کمیسیون اصل 90 به پایان رسید.

«مصطفی افضلی‌فرد» سخنگوی کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بررسی‌های کمیسیون اصل 90 در مورد موسسه مالی و اعتباری میزان اظهار داشت: در این باره جلسات متعددی تشکیل شد که در این جلسات نهادها و دستگاه‌های امنیتی، اجرایی و نظارتی حضور داشتند.

وی ادامه داد: اوایل بحث‌ها به این نتیجه رسیده شد که با توجه به سومدیریت‌ها و سواستفاده‌ای که از مجموعه پولی و بانکی شده این موسسه منحل شود اما بعدا درخواست‌هایی برای خرید این مجموعه شد و 3 نفر به صورت مشارکتی متقاضی خرید شدند لذا در شورای پول و اعتبار مصوب شد که به این 3 نفر به صورت مشارکتی واگذار شود و بانک صادرات هم به عنوان بانک عامل برای پرداخت مطالبات سهام‌داران انتخاب شد.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در خصوص نحوه پرداخت مطالبات گفت: بنا شد پرداخت بدهی‌ها از خرده بها شروع شود یعنی ابتدا مطالبات کسانی که مطالبه کمتری دارند، شروع شود.

افضلی‌فرد اضافه کرد: پرداخت مطالبات مردم و تعیین تکلیف این واحد پولی و بانکی عمدترین عواملی بود که سبب ورود کمیسیون اصل 90 به این موضوع شد لذا با توجه به اینکه هردو مسئله تعیین تکلیف شد لذا ماموریت کمیسیون اصل 90 به پایان رسید.

حمید تهرانفر کل سپرده‌های مردم نزد موسسه میزان در بدو فروپاشی را ٣٣٠٠میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با نقدنشدن این رقم و درخواست برای دریافت از سوی سپرده‌گذاران، روزبه‌روز مشکل حادتر و درجه نقدینگی و نقدشوندگی مطالبات آن‌ها بدتر شد، به‌طوری که این موسسه که در حالت عادی ماهانه حدود ۶٣میلیارد تومان وصول اقساط داشت بعد از به‌هم ریختگی ایجاد شده و بی‌نظمی در حضور کارمندان در شعب برای پذیرش ارباب رجوع و دریافت اقساط، وصولی ماهانه به‌شدت دشوار شد، چراکه بعضا گزارش‌هایی دریافت می‌کردیم که فرد برای پرداخت قسط خود به شعبه مراجعه می‌کند ولی کسی نیست که پذیرای آن باشد.

  26 مهر 1394
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 49589
مرجع: خبرآنلاین
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز