بازداشت 48 نفر به اتهام اخلال در بازار ارز

در عملیات مشترک تعزیرات حکومتی، پلیس آگاهی و بانک مرکزی، 48 نفر از اخلالگران بازار ارز بازداشت شدند.
مدیر کل مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ما با اعلام این خبر درباره جزئیات آن گفت: طبق قانون خرید و فروش و حواله غیرمجاز ارز جرم تلقی شده و در قانون جدید اصلاح مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در تاریخ 24 - 8 - 94 ابلاغ شد مجازات های جدی برای آن در نظر گرفته شده است.

"سیدعبدالمجید اجتهادی" افزود: در همین راستا بانک مرکزی تعدادی از دلالان که در بازار ارز اخلال ایجاد کرده بودند را شناسایی و طی نامه ای به سازمان تعزیرات معرفی کرد.

وی گفت: مطابق با دستور رئیس سازمان تعزیرات و با هماهنگی با ماموران بانک مرکزی و پلیس آگاهی تهران بزرگ در یک عملیات مشترک در روز گذشته (چهارشنبه) و امروز پنجشنبه این افراد در محدوده میدان فردوسی و خیابان منوچهری تهران دستگیر شدند.

اجتهادی توضیح داد: تاکنون 48 دلال ارز به اتهام اخلال در بازار ارز دستگیر شده اند. با توجه به اینکه قانون، مجازات شدیدی را برای اخلالگران بازار ارز در نظر گرفته است لذا مطابق با دستور رئیس سازمان تعزیرات، پرونده این افراد به صورت خارج از نوبت رسیدگی و آرای قاطعی درباره اخلالگران بازار ارز صادر خواهد شد.

وی همچنین میزان ارز توقیفی از افراد بازداشت شده در تهران را 234 هزار و 914 دلار، 13 هزار و 955 یورو، 19 هزار و 250 پوند انگلیس، 28 هزار دینار عراق، 6 هزار و 460 روپیه پاکستان و  100 هزار و 280 لیره ترکیه اعلام کرد.

  19 آذر 1394
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 50797
مرجع: عصرایران
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز