محمد باقر نوبخت:
بودجه ۹۵ انقباضی نیست

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با طرح این سؤال "چرا مجلس بخواهد برنامه پنجم را یک سال تمدید کند، در حالی که لایحه برنامه ششم به‌زودی نهایی می‌شود؟" گفت: قیمت نفت و دلار هنوز در لایجه بودجه ۹۵ مشخص نشده است. البته این بودجه انقباضی نیست.

 محمد باقر نوبخت در خصوص تعیین قیمت نفت و دلار در لایحه بودجه 95، اظهار داشت: بودجه در دولت در حال رسیدگی است و قیمت نفت و دلار هنوز مشخص نشده است.

وی در مورد این سؤال که آیا بودجه سال 95 با توجه به افت قیمت نفت، انقباضی است، پاسخ داد: یکی از منابع درآمدی کشور نفت است و درآمدهای دیگری هم برای تأمین منابع وجود دارد و بودجه سال آینده انقباضی نیست.

معاون رئیس جمهور در مورد وابستگی بودجه 95 به نفت، بیان کرد: در محاسبه نهایی می‌توانیم این را اعلام کنیم که چند درصد کاهش وابستگی بودجه به نفت را داریم و این رقم بعد از جمع‌بندی نهایی مشخص می‌شود.

نوبخت درباره تأخیر در ارائه لایحه بودجه و اینکه چه‌زمانی بودجه به مجلس ارسال می‌شود، گفت: در دی ماه بودجه آماده و به مجلس ارسال خواهد شد و آقای رئیس جمهور دی ماه را اعلام کردند که فکر می‌کنم تا آن زمان لایحه بودجه به‌همراه لایحه برنامه ششم با هم به مجلس تقدیم شود.

وی افزود: بخش اول لایحه برنامه ششم به مجلس ارسال شد و بخش  دوم هم با بودجه سال 95 ارسال خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در پاسخ به این سؤال که از مجلس اخباری مبنی بر تمدید یک‌ساله برنامه پنجم توسعه شنیده می‌شود و دلیل آنها هم تأخیر در ارائه لایحه برنامه ششم عنوان شده است، گفت: چرا بخواهند برنامه پنجم را تمدید کنند در حالی که لایحه برنامه ششم به‌زودی نهایی خواهد شد؟

  24 آذر 1394
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 50879
مرجع: تسنیم
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز