ماجرای گرانی کاذب در بازار لوازم خانگی چیست؟

برخی فروشندگان لوازم خانگی از افزایش شش درصدی دو برند خارجی خبر می‌دهند، در حالی که رئیس انجمن لوازم خانگی تهران می‌گوید این افزایش قیمت برای یکی از برندها آن هم برای محصولات جدیدش ایجاد شده است.

وی گفت که این افزایش قیمت برای برخی محصولات جدید سامسونگ صورت گرفته است و برخی فروشندگان از اینکه گفته‌اند همه کالاهای دو برند «ال‌جی» و «سامسونگ»  افزایش یافته است، بی‌انصافی کرده‌اند.

محمد طحان‌پور با اشاره به وجود برخی نگرانی‌ها از افزایش قیمت سایر برندهای لوازم‌خانگی در بازار اظهار کرد: در حال حاضر انبارها مملو از کالا است و جای هیچ نگرانی برای افزایش قیمت نیست.

در این باره مشاور کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز گفت: قیمت‌های موجود در بازار برای محصولات جدید، افزایش قیمت نیست، بلکه قیمت واقعی محصولات جدید است، چرا که قیمت تمام شده این محصولات افزایش یافته است.
 
علیرضا خزاعی اظهارکرد: به دلیل افزایش قیمت تمام شده محصولات، قیمت مدل‌های جدید محصولات دو برند اعلام شده نسبت به قیمت‌های قبلی بیشتر به نظر می‌رسد.

وی دلیل افزایش قیمت تمام شده تولید این محصولات را افزایش هزینه‌های کارخانجات، افزایش قیمت ارز، دریافتی‌های گمرکی و غیره عنوان کرد.

چند وقت پیش، خبری مبنی بر افزایش قیمت دو برند خارجی لوازم خانگی اعلام شده بود که مسوولان در این بخش آن را تکذیب می‌کنند.

  12 دی 1394
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 51386
مرجع: اقتصادنیوز
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز