سهامداران پدیده شاندیز در مرز بهشت و جهنم!

نه سهام های پدیده، نه چگونگی عرضه آن، نه روند ساخت و ساز در پروژه های این شرکت، نه محل زمین های خریداری شده و کاربری شان و نه هیچ چیز دیگر شرکت سهامی پدیده شاندیز مشکل ندارد و تنها اشکال، دعوای پیش آمده میان مدیران این شرکت و برخی مسئولان است!

درباره پدیده شاندیز چه می‌دانید؟ درباره پرونده شکل گرفته برای آن چه؟ اصلا آیا می‌دانید این پرونده درباره چیست؟ فساد، اختلاس، زمین خواری، کلاهبرداری، بدهی بانکی یا...؟ اکنون اگر بگوییم همه تصوراتتان از پدیده و پرونده مربوط به آن را دور بریزید، چه خواهید کرد؟

 

در میان پرونده‌های پر سر و صدایی که در سالهای اخیر گشوده شده و بر سر زبان مردم افتاده، پرونده پدیده شاندیز است که مدت‌های مدید هر روز، هر بار تلویزیون را روشن می‌کردیم، انبوه تبلیغات آن آزارمان می‌داد و حالا که از صفحه رسانه ملی جدایش کرده‌اند، اخبار مرتبط با آن قصد ندارند رهایمان کنند.

برخی می‌گویند مدیران این شرکت با تبلیغات گسترده، کار خود را بزرگتر از آنچه بوده جلوه داده و به این وسیله موفق شده‌اند سهامداران بیشتری جذب نمایند و بعضی از افزایش تعداد سهام ها، آن هم به شکل غیرقانونی سخن می‌گویند و مدعی هستند که مدیران پدیده، با کاغذ فروشی (کنایه از سهام های غیر معتبر و غیرقانونی) پول خوبی به جیب زده‌اند، اما واقعیت این است که کسی نمی‌داند واقعیت چیست.

البته اینکه ما و شما از این پرونده قطور، محتویات و حواشی آن خبر نداشته باشیم، شاید چندان عجیب نباشد اما بی اطلاعی سهامداران این مجموعه از ماجرا، به ویژه اکنون که مدت های طولانی از شکل گیری اعتراضات و برگزاری تحصن های فراوان توسط جمعی از ایشان می‌گذرد، قطعا متعجب مان خواهد کرد.

آن گونه که ایشان می‌گویند، نه سهام های پدیده، نه چگونگی عرضه آن، نه روند ساخت و ساز در پروژه های این شرکت، نه محل زمین های خریداری شده و کاربری شان و نه هیچ چیز دیگر شرکت سهامی پدیده شاندیز مشکل ندارد و تنها اشکال، دعوای پیش آمده میان مدیران این شرکت و برخی مسئولان است!

آنها البته برای مدعای خود، دلیل هم می‌آورند. از جمله این اظهار نظر که گوینده آن، حسین معصوم، نماینده تام الاختیار وزیر راه‌ وشهرسازی است: «تا مدیریت پروژه پدیده شاندیز تغییر و این پروژه واگذار نشود، اجازه ادامه ساخت‌وساز را نمی‌دهیم... تمهیداتی را برای واگذاری این پروژه اندیشیده‌ایم.»

یا این جمله که حناچی، معاون شهرسازی و معماری وزارت راه وشهرسازی به زبان آورده و به گفته سهام داران پدیده، لپ کلام در آن دیده می‌شود: «شرط دولت برای فعالیت دوباره پدیده شاندیز تغییر مدیرعامل آن است.»

 در چنین شرایطی کافی است تا از تلاش مدیران مجموعه پدیده شاندیز برای تغییر مدیر این مجموعه بشنویم تا حجت را تمام شده بدانیم و همه جنجال های فراوانی که در این مدت در این باره به پا شده را به دیده ابهام بنگریم چراکه اگر پرونده شکل گرفته برای این شرکت با تغییر مدیرعامل آن قابل بستن باشد، یعنی پرونده ای در میان نبوده!

آن گونه که برخی خبرگزاری ها به نقل از هیات مدیره پدیده خبر می‌دهند، فرد جایگزین برای مدیرعامل فعلی پدیده مشخص شده و روال قانونی برای رفتن «پهلوان»، مدیر عامل فعلی پدیده و قرار گرفتن «شوشتری»، مدیرعامل سابق متروی مشهد و عضو هیات مدیره بهره برداری مترو در حال انجام است. جابجایی ای که قرار است به رفع مشکلات این شرکت منجر شده و کار اجرایی پروژه های این شرکت بعد از آن از سر گرفته شود.

این اتفاق به معنای از سرگیری فعالیت های پدیده شاندیز خواهد بود و بهترین خبری است که سهامداران فراوان این شرکت پس از ده ها ماه توقف فعالیت این شرکت خواهند شنید. چه بسا آغاز فعالیت این شرکت با از سر گیری تبلیغات انبوه این شرکت در رسانه ملی هم همراه شود و این ضرب المثل را به ذهن متبادر کند که گویی «نه خانی آمده و نه خانی رفته است»!

اگر از شرح و بسط این موضوع عبور کرده و تفسیر این ماجرا را به شما واگذار نماییم، جا دارد به نقطه نظر سهامداران پرشمار این شرکت در قبال پرونده شکل گرفته برای پدیده نیز اشاره نموده و از طرف ایشان که مدت هاست پول و سرمایه خود را از دست رفته می‌دیده و می‌بینند، بپرسیم: آیا رفع و رجوع مشکلات این شرکت با تغییر مدیر عامل آن، معنایی جز قربانی شدن این سهامداران در اختلاف مسئولان خواهد داشت؟

  2 اردیبهشت 1395
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 53220
مرجع: آشخانه
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 3
  • جلال | 2/02/1395 - 16:30

    تنها مشکل پدیده ظاهرا خوش نیامدن ان به مذاق اقا زاده ها است چون تمام املاک تجاری مشهد را قورت داده اند فقط پدیده مانده بود که ان را هم غصب کردند
  • رضا | 4/02/1395 - 07:58

    هر کاری میخوان انجام بدن فقط زودتر .پول پیش خونم بود .بدبخت آواره شدم بخدا.
  • رضا | 4/02/1395 - 08:44

    هر کاری میخوان انجام بدن فقط زودتر .پول پیش خونم بود .بدبخت آواره شدم بخدا.
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز