نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی :
مشکل پدیده شاندیز رو به حل است / دولت باید از پدیده و سرمایه گذارانش پدیده حمایت بیشتری انجام دهد

نماینده مردم تربت جام، تایباد وباخرز گفت: بنده فکر می کنم که دولت باید حمایت بیشتری از شرکت های سرمایه گذار مشابه پدیده و مردمی که سهام خریده اند به عمل آورد.

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با پایگاه خبری عصر هشتم اظهار کرد: تاکنون در خصوص نامه نمایندگان به وزارت کشور که اینجانب یکی از امضا کنندگان بودم نه جوابی آمده و نه جلسه ای در این زمینه برگزار شده است. انتظار می رود وزيرمحترم کشور جوابگوی مطالبات سهامداران پدیده که گناهی جز اعتماد به مسولان نداشته اند باشد
نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز و عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ادامه داد: وزارت کشور در پاسخ به این نامه هیچ توضیحی ارائه نکرده که چه اقدامی در این خصوص انجام شده و کی مشکل پدیده حل خواهد شد
وی با اشاره به اینکه جلسه ای حدود ۴٠ روز گذشته پیرامون پدیده در مشهد برگزار شد، عنوان کرد: پس از آن جلسه دیگری با حضور نمایندگان استان پیرامون مساله پدیده تا کنون برگزار نشده، هر چند که ممکن است نمایندگان مردم مشهد جلساتی دراین خصوص برگزار کرده باشند.
رحیمی با بیان اینکه ١ الی ٢ نفر از نمایندگان مشهد به صورت موردی بیشتر پیگیر این مساله هستند، خاطرنشان کرد: اطلاعی که بنده از وضعیت پدیده دارم آن است که ارزش دارایی پدیده بعد از ارزیابی در حدی است که سهام شرکت را پاسخگو باشد.
دکتررحیمی با اشاره به اینکه اگر مدیریت صحیح انجام می شد پدیده با مشکل عمده ای رو به رو نبود، تصریح کرد: پس از اعلام ارزش سهام این شرکت از سوی هیات کارشناسی، استقبال یا عدم استقبال از خرید سهام آینده پدیده را رقم خواهد زد اما بعنوان نماینده مردم از وزیر کشور می خواهم به وعده های خود در خصوص حل مشکل پدیده پایبند باشند و به مردم و نمایندگان آنان در مجلس هر چه سریعتر گزارش شفاف و دقیق ارایه نمایند تا بتوانیم به دغدغه های به حق مردم خریدار سهام پاسخ دهیم.
وی اظهار کرد: نمایندگان استان از ٧ خرداد که مجلس شورای اسلامی آغاز به کار کرده به طور جدی پیگیر این موضوع بوده اند اما وزارت کشور و یا استانداری در خصوص پدیده و گزارش کارهای انجام شده، برای نمایندگان جلسه ای برگزار نکرده اند و ما در پاسخ به مردم عزیز، سردرگم هستیم.
رحیمی با اشاره به اینکه استانداری به صورت تخصصی در بحث پدیده کار می کند، ادامه داد: از یک طرف مطالبات مردم به ما منتقل می شود اما از یک سو سیستم پاسخگو نیست حداقل ظرف ۴٠ روز گذشته جلسه ای از سوی استانداری یا وزارت کشور برگزار نشده است تا طی آن جلسه جزئیات طرح توضیح ویا راهکاری ارائه شود.
نماینده مردم تربت جام، تایبادو باخرز تاکید نمود: دولت باید حمایت بیشتری از شرکت های مشابه پدیده به عمل آورد، این قبیل شرکت ها باید مورد حمایت دولت و دستگاه های مربوطه باشند ، چرا که کشور در شرایطی قرار دارد که به سرمایه گذاری بخش خصوصی نیاز مبرم دارد، حتی در این زمینه به کشورهای غربی مراجعه و از آنان درخواست سرمایه گذاری داریم حال آن که مردم عزیز خودمان با فروش زندگی و دادن همه پس انداز های خود و اعتماد به مسولان و اعتماد به تبلیغات گسترده در صدا و سیما حاضر به سرمایه گذاری در داخل کشور شدند، این مردم، سزاوار نیستند که با این شرایط مواجه باشند و زندگی شان نابود شود اما مسولان پاسخگویی صحیح نداشته باشندو مردم تحت فشار بدهی ها و مشکلات قرار گیرند به جرم سرمایه گذاری و اعتماد.
وی افزود: مردم به سیستم داخلی اعتماد و در داخل کشور سرمایه گذاری کردند همچنین سرمایه گذاری که می توانسته در کشور دیگر سرمایه گذاری کند اما ترجیح داده که در کشور خود به این کار اقدام کند حال نه برای مردم، نه سرمایه گذار و نه مالک پدیده سزاوار نیست که با این شرایط مواجه باشند از این رو مسئولین باید هر چه سریع تر کمک کنند تا از یکسو این مشکل حل و دغدغه مردم رفع شود و از سوی دیگر سرمایه گذاری که عمران و آبادانی کشور را حمایت کرده دچار مشکل اساسی نشود.
عضو هیات ریسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعلام آمادگی کرد در هر هیات بررسی یا جلسات کارشناسی برای حل مشکل پدیده باشد حضور یابد و از حقوق سهامداران و سرمایه گذاران دفاع کند.

  16 تیر 1395
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 53826
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز