تجمع سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج مقابل بانک پارسیان

سپرده گذاران تعاونی ثامن الحجج در تازه‌ترین تجمع خود خود که صبح امروز صورت گرفت، با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان، نسبت به بی توجهی های صورت گرفته در امر بازپرداخت سپرده های موسسه غیر مجاز ثامن الحجج اعتراض کردند.

بانک پارسیان از بهمن ماه سال گذشته به عنوان بانک عامل تعاونی ثامن الحجج معرفی شد تا سپرده گذاران این موسسه غیرمجاز به سرمایه خود دست یابند که این امر بازپرداخت تمامی سپرده های به میزان کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان را به دنبال داشت. اما عللی همچون کمبود شعب بانک پارسیان در کشور برای بازپرداخت سپرده ها و همچنین کسری خط اعتباری بانک مرکزی باعث شد تا از طرفی روند بازپرداخت سپرده ها رویه ای کند را به خود بگیرد و از طرفی نیز بازپرداخت سپرده های کلان (سپرده های بیش از ۱۰ میلیون تومان) در هاله ای از ابهام قرار بگیرد.

بنا بر این گزارش، سپرده گذاران کلان تعاونی ثامن الحجج که از وضعیت موجود ناراضی هستند مقابل ساختمان مرکزی بانک پارسیان تجمع کرده اند.

تصور سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج بر این است که بانک پارسیان در کند شدن روند بازپرداخت سپرده ها نقش دارد، و این در حالی است که پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان پیشتر اعلام کرده بود که بانک پارسیان هیچ دخالتی در بازپرداخت پول مردم ندارد و تنها نقش بانک عامل این موسسه اعتباری غیر مجاز را ایفا می کند.

مسئله‌ای که و اضح و مشخص است این می باشد که قطعا این تجمع اعتراض آمیز در مقابل بانک پارسیان، با هدف فشار به بانک مرکزی برای تسریع در امر رسیدگی به پرونده سپرده گذاران تعاونی ثامن الحجج است.

 

 

 

 

  19 تیر 1395
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 53897
مرجع: بسیج
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز