آخرین اخبار از وضعیت پدیده شاندیز از زبان مدیرعامل

مدیر عامل پدیده شاندیز با اشاره به اینکه نیازمند یک جو اعتماد عمومی هستیم گفت: براساس اعلام کارشناسان خبره قوه قضاییه، دارایی پدیده بیش از مجموعه بدهی های این شرکت است.

سید محسن شوشتری شب گذشته در برنامه زنده تلویزیونی «پایش» که با حضور مهندس نوروزی رییس هیات مدیره شرکت پدیده از شبکه اول سیما پخش شد، اظهار کرد: سهامدارانی که به منظور سرمایه گذاری به این پروژه ورود پیدا کردند سرمایه شان تبدیل به دارایی شده است و براساس اعلام کارشناسان خبره منتخب قوه قضاییه این دارایی بیش از مجموعه بدهی های شرکت است.

وی اظهار داشت: تخلفاتی در حیطه فروش سهام و مجوزها وجود داشته است که با نگاه تعاملی مسئولان اقتصادی و اجرایی و نمایندگان مجلس و ستاد تدبیر استان در حال حل شدن است.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل پدیده عرضه سهام در خارج بورس بود، اظهار داشت: برای حل این مشکل اتفاق مهمی که رخ داد تعدیل سهام سهامداران عمده بین سهامداران خرد بود که با هماهنگی با ستاد تدبیر استان، این روند تکمیل شد.

وی با اشاره به روند تعدیل قیمت مصوب هیات مدیره و ستاد تدبیر استان گفت: بر اساس این مصوبه به ازای  هر یک از سهم خریداری شده که وجه آن پرداخت گردیده  معادل  2.577 سهم از محل سهام سهامداران عمده به سهامداران خرد افزوده  می شود و اگر بطور مثال هر سهامداری یک هزار سهم خریداری شده داشته است  این سهام، به 3 هزار و 577 سهم افزایش می یابد.

شوشتری از ورود پدیده به بورس یا فرابورس به عنوان اقدام دیگر برای عبور از این مشکل خبر داد و گفت: مراحل اجرایی تبدیل شرکت به سهامی عام در حال اجراست.

مدیرعامل پدیده شاندیز خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی انتظار ما از مسئولین اقتصادی این است  که کمک کنند تا مجموعه پدیده با رفع یک سری نواقص  وارد بحث نقل و انتقال سهام در بورس شود.

وی در خصوص فرآیند نقل و انتقال سهام تا زمان ورود شرکت به بورس نیز گفت: بزودی از سوی شرکت برای سهامداران صورت وضعیت سرمایه شان نزد پدیده صادر شده و ارسال خواهد شد. از سوی دیگر تا ورود پدیده به بورس، برنامه نرم افزاری مربوط به نقل و انتقال در فضای مجازی و از طریق سایت شرکت در حال تنظیم است تا چنانچه خریداران اعلام آمادگی نمایند اقدام شود.

شوشتری با تاکید بر اینکه نقل و انتقالات سهام حتما باید تحت نظارت بورس قرار گیرد، عنوان کرد: ارزش سهام بعد از فراهم شدن امکان نقل و انتقال به موضوع عرضه و تقاضا بستگی دارد و این سهامداران هستند که می توانند در این فرآیند از ارزش سهامشان حمایت کنند.

مدیرعامل شرکت پدیده در خصوص تعهدنامه داران نیز گفت: برای تعهدنامه داران یا باید از محل اموال و دارایی هایی که حاصل می شود تبادل  صورت گیرد و یا بایستی تعهدنامه ها را تبدیل به سهام نماییم تا بتوانند در بازار نقل و انتقال سهام ورود پیدا کنند.

وی پروژه پدیده را یک مجموعه گردشگری بسیار ارزشمند و در طراز بین المللی عنوان نمود و گفت: در طراحی این مجموعه امکانات مختلفی مثل مرکز خرید، شهربازی، آکواریوم، مجموعه آبی و... دیده شده است که باعث اعتبار پروژه گردیده است اما این مجموعه در 19 ماه گذشته کاملا متوقف بوده و فعالیتی نداشته است. از این رو نیازمند یک جو اعتماد عمومی هستیم تا سرمایه گذار بتواند به پروژه ورود پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه پروژه پدیده از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است، گفت: با آماده شدن پروژه پیش بینی می شود زمان ماندگاری زائر ین  بارگاه مطهر رضوی در  مشهد افزایش یابد .و همچنین افزود این طرح و پروژه در حقیقت یکی از رقبای طرحهای گردشگری منطقه از جمله طرح های موجود در امارات و ترکیه می باشد.

  22 تیر 1395
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 53928
مرجع: تابناک
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز