چین به ایران پشت کرد/ دستور دولت چین برای توقف خرید نفت ایران

تحریم نفتی ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
دولت چین تاکنون دست کم به دو شرکت دولتی نفتی خود دستور داده تا در آستانه آغاز تحریم نفت ایران در روز ۴ نوامبر (۱۳ آبان)، خرید نفت خام از این کشور را متوقف کنند.

دولت چین تاکنون دست کم به دو شرکت دولتی نفتی خود دستور داده تا در آستانه آغاز تحریم نفت ایران، خرید نفت خام از این کشور را متوقف کنند.

 

به گزارش گروه انرژی نفت خبر از بلومبرگ، افراد در ارتباط با شرکت‌های نفتی چینی به خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده‌اند که چین به دو شرکت نفتی دولتی خود دستور متوقف کردن واردات نفت از ایران را داده است.

 

بنابر گفته‌های این افراد، توقف واردات نفت ایران توسط شرکت سی ان پی سی و سینوپک، موقتی بوده و ممکن است پس از مذاکره با مقامات آمریکایی شاهد ازسرگیری خرید نفت از ایران باشیم.

 

این منابع متذکر شده‌اند توقف واردات نفت ایران توسط چین از سوی رهبران پکن، محرمانه بوده است.

 

گفتنی است، در ماه آینده، روسای جمهور چین و ایالات‌متحده در ماه آینده در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ با هم دیدار می‌کنند. این دیدار می‌تواند شعله‌های آتش جنگ تجاری دو کشور را تا حدودی سرکوب کند.

 

پس از توقف خرید نفت ایران توسط ژاپن و کره جنوبی، این اقدام چینی‌ها به عنوان خریداران کلیدی نفت تهران می‌تواند مشکلات زیادی برای این کشور به وجود آورد.

 

سخنگوی این دو شرکت دولتی، حاضر به اظهار نظر در مورد این خبر نشده است.

 

رویترز چندی پیش اعلام کرد این دو شرکت، برای ماه نوامبر هیچ سفارشی را برای خرید نفت ایران ثبت نکرده‌اند.

 

مقامات چینی خواهان یافتن راهی برای حل و فصل مشکلات تجاری خود با ایران هستند. بدین ترتیب، موفقیت تحریم ایران در گروی اقدامات دو کشور هند و چین خواهد بود.

  5 آبان 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 59562
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز