مجوز آمریکا به کره برای واردات نفت ایران: ماهانه فقط ۴ میلیون بشکه

واردات نفت کره از ایران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
به گفته مقامات کره جنوبی،باتوجه به معافیت سئول از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران،این کشور ماهانه مجاز به واردات چهار میلیون بشکه نفت از ایران شده است.

سازمان گلوبال پلاتس به نقل از مدیر تأمین مواد اولیه شرکت پتروشیمی کره جنوبی اعلام کرد با توجه به معافیت سئول برای ادامه خرید نفت از ایران ،این کشور می تواند ماهانه دو یا سه نفتکش بزرگ نفت خام از ایران وارد کند.

 

براساس گزارش شرکت ملی نفت کره جنوبی، سئول در سال ۲۰۱۷ به‌طور میانگین ۱۲.۳۲ میلیون بشکه نفت خام از ایران وارد کرد و این مقدار در نیمه سال جدید به ۸.۳۴ میلیون بشکه در ماه رسیده است.

 

شرکت اس کی کره جنوبی طی بیانیه‌ای نیز اعلام کرد بعد از معافیت آمریکا،این شرکت برای ادامه واردات مایعات گازی از پارس جنوبی ایران آماده است.

 

به گفته یکی از مقامات پتروشیمی کره جنوبی،سئول به واردات نفت از ایران ادامه می‌دهد.شرکت اس‌کی سومین شرکت زنجیره ای کره جنوبی و یکی از بزرگترین ‌ واردکننده نفت خام از ایران در کنار دیگر شرکت‌های کره‌ای است و تا جولای سال جاری در حدود یک‌میلیون تن مایعات گازی از پارس جنوبی ایران وارد کرده است.

 

حدود ۷۰ درصد از نفت خام و مایعات گازی پارس جنوبی ایران به کره جنوبی صادر می‌شود.

بیش از نیمی از نیازهای نفت بسیار سبک کره جنوبی از طریق میدان گازی پارس جنوبی ایران تأمین می‌ شود.

 

کره جنوبی حدود نیمی از نیاز نفتی خود را از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس تامین می کند.

 

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که هشت کشور می‌توانند همچنان بعد از ۵ نوامبر (۱۴ آبان) به واردات نفت از ایران ادامه دهند.

 

بر اساس اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، کشورهای چین، هند، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه، یونان، ایتالیا و تایوان همچنان می‌توانند به واردات نفت از ایران ادامه دهند.

 

طبق تصمیم دولت آمریکا برای اعمال دوباره تحریم‌های ضد ایرانی، بخش انرژی، کشتیرانی و مالی ایران که شامل بیش از ۷۰۰ نهاد و شخص است، در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرند و هرگونه تبادل مالی و تجاری با آن‌ها ازنظر آمریکایی‌ها ممنوع می‌شود.

 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.

  15 آبان 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 59785
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز