وزارت نفت به شهرداری اهواز ۱۱۰۰ میلیارد تومان بدهکار است

وزارت نفت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
عضو شورای شهر اسلامی اهواز با اشاره به معل آبگرفتگی چند روز اخیر اهواز گفت: بنده به عنوان عضو شورای شهر اعلام می‌کنم که نسبت به دفع آب‌های سطحی در شهر نسبت به لایه روبی شبکه آب و غفلت کردیم و همین جا از مردم اهواز عذرخواهی می‌کنم.

عبدالزهرا سنواتی امروز در دیدار مردمی مردم منطقه منبع آب و کارون اظهار داشت: تفاوتی که میان منطقه رامین و منبع آب وجود دارد این است که منطقه منبع آب خطر آفرین است و احتمال آسیب‌های جدی در آن منطقه وجود دارد.

 

وی افزود: بیش از ۱۰۰ تماس پس از بارندگی دو روز گذشته از مناطق منبع آب، کمپلو شمالی، کمپلو جنوبی و خشایار به دلیل آبگرفتی داریم.

 

رئیس شورای شهر اهواز با اشاره به هزینه پرداخت نشده عوارض آلایندگی برخی شرکت‌های صنعتی در اهواز بیان کرد: بدهی وزارت نفت به شهرداری اهواز۱۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۹۳ است که اگر این مبلغ دریافت شود بودجه‌ای مناسب برای انجام بسیاری از کارهای به شهرداری اهواز می‌رسد. این درحالی است که هزینه سال‌های۹۴ الی۹۶ هنوز محاسبه نشده است.

 

همچنین در این جلسه رحیم کعب عمیر درباره معضل آبگرفتی در روزهای بارانی گفت: از سالی که آب و فاضلاب از شهرداری جدا شد؛ وظیفه ایجد شبکه پیوسته و متصل برای دفع آب‌های سطحی به عهده شهرداری موکول شد.

 

وی تصریح کرد: بنده در برابر این معضل به وجود آمده در خیابان‌های اهواز و اتفاقاتی که افتاده به عنوان عضو شورای شهر اعلام می‌کنم که نسبت به دفع آب‌های سطحی در شهر نسبت به لایروبی شبکه آب و  فاضلاب شهر اهواز غفلت کردیم و همین جا از مردم اهواز عذرخواهی می‌کنم.

 

عضو شورای اسلامی شهر اهواز ادامه داد: از دوره‌های قبل شوراها و شهرداری‌ها اقدامات پراکندهای صورت گرفته اما واقعیت امر این است که معضل روزهای اخیر شهر اهواز غافل بوده‌ایم.

 

وی افزود: حجم بارندگی به قدری است که دفع آن توسط شبکه فاضلابی که ۴ سال لایروبی نشده امکان پذیر نیست. ۱۰ نقطه در شهر اهواز نقاط فوق بحرانی اعلام شده است و شورای شهر و شهرداری در برابر معل آبگرفتگی بارندگی اخیر اهواز مقصرند.

  6 آذر 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 60164
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز