چرا در حکمی که برای فرزند وزیر کشور جهت حضور در وزارت اقتصاد زده شده نام وی کامل نبود؟

فرهاد دژپسند,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان

انتقادها به حکم اخیر فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد که در آن‌هادی رحمانی فضلی پسر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور را به عنوان مشاور جوان خود برگزیده است، همچنان ادامه دارد. در حالی که در شبکه‌های اجتماعی، شخصیت‌های سیاسی و البته مردم عادی این اتفاق را با عنوان نمونه بارز رانت در سیستم‌های کلان کشور توصیف کرده و البته از آن به عنوان فساد اداری نام می‌برند و عده‌ای هم آن را فاتحه ای برای نظام شایسته سالاری که حسن روحانی در شعارهای انتخاباتی اش همواره وعده آن را داده بود قلمداد می‌کنند، این بار یکی از چهره‌های فعال رسانه ای اصولگرا از زاویه ای دیگر به این مسئله نگاه کرده است. محمد مهاجری در توئیتی پیرامون این موضوع نوشته است: 

 

«وزیر اقتصاد، همین اول کارش، برای پسر وزیرکشور (هادی رحمانی فضلی) حکم مشاور زده اما پسوند فامیلی او را حذف کرده و او را "هادی رحمانی" نامیده. وقتی در خبر مربوط به این انتصاب شجاعت وجود ندارد و نام طرف سانسور می‌شود چه تضمینی هست که در گزارش‌های اقتصادی، نیمی از واقعیت کتمان نشود؟»

 

از قرار معلوم فرهاد دژپسند می‌دانسته که حکم او با واکنش‌های وسیعی روبه رو می‌شده است و از همین رو در جهت ردگم‌کنی و برای آنکه ماجرای نسبت‌هادی رحمانی فضلی با وزیر کشور به رسانه‌ها و مردم نکشد در حکمش او را نه با عنوان «رحمانی فضلی» بلکه با عنوان «رحمانی» معرفی کرده است.

 

این در حالی است که دژپسند وزیر اقتصاد بعداز هجمه‌های مردمی علیه این انتصاب اعلام داشته بود آنچه که باعث صدور چنین حکمی شده نه ارتباط‌هادی با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور بلکه رابطه استاد و شاگردی خود او با‌هادی رحمانی فضلی در دانشگاه شهید بهشتی بوده است. اکنون اما این پرسش مطرح می‌شود که اگر وزیر اقتصاد براساس شایستگی و علم به توانایی‌های‌هادی رحمانی فضلی او را منصوب کرده است، از چه روی در حکمش فامیلی کامل او را نیاورده است؟. 

 

بی‌تردید این اتفاق، یک امتیاز منفی دیگر برای وزیر اقتصاد تازه‌کاری است که از یک سو، پیشتر به پارتی‌بازی –استاد شاگردی- خودش و پسر وزیر کشور در چنین انتصابی اذعان کرده بود و هم اینکه اکنون مشخص شده است که با پنهان کردن فامیل اصلی مشاور جوان خویش سعی کرده تا جایی که می‌تواند موضوع قرابت و نزدیکی‌هادی را با وزیر کشور مخفی کند. 

 

شاید هم حق با محمد مهاجری باشد. وقتی وزیر اقتصاد، فامیلی یک شخص را اینگونه دستکاری می‌کند آن وقت حساب اقتصاد کشور معلوم نیست چه می‌شود؟!

  6 آذر 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 60175
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز