واکنش وزیر صنعت به افزایش قیمت خودرو/ نمی‌توان گفت غیرقانونی است

ایران خودرو,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
وزیر صنعت، معدن و تجارت نسبت به افزایش قیمت خودروهای ایران خودرو گفت: نمی‌شود گفت ایران خودرو کار غیرقانونی کرده، ولی باید سازمان حمایت اظهارنظر کند.

رضا رحمانی در حاشیه سفر خود در ارتباط با افزایش قیمت خودروی تعدادی از محصولات شرکت ایران خودرو اظهار داشت: نمی‌شود این قیمت‌گذاری را غیرقانونی دانست، اما در بحث خودرو، سازمان حمایت مسؤول است و خودشان باید توضیح بدهند.

 

وی افزود: بخشی از خودروها مشمول قیمت‌گذاری شورای رقایت بوده‌اند که دولت در آن ورود دارد اما بخشی که خارج از مصوبه رشورای رقابت است، فرایندی دارد و آنالیز قیمت را سازمان حمایت می‌گیرد و بررسی کارشناسی می کند و قیمت‌هایی هم که ایران خودرو اعلام کرده، خارج از شمول قیمت‌گذاری است.

 

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت گفت: اگر تحریم در بخش هایی محدودیت ایجاد کرده، اما در جاهایی هم فرصت هایی برای کشور فراهم‌کرده است؛ به طور مثال افزایش نرخ ارز، صادرات را به خصوص در تولید پوشاک و لوازم خانگی توجیه‌پذیرتر کرده است.

  17 آذر 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 60458
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز