خانواده‌های ایرانی به خرید کالاهای دسته دوم روی آورده‌اند

کالاهای دسته دوم,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
عبداللهی فرد گفت: تقاضا برای تهیه کالای دست دوم حتی برای تهیه جهیزیه بالا رفته است زیرا قدرت خرید مردم پایین آمده است. بیشترین تقاضا مربوط به لوازم برقی است

داوود عبداللهی فرد، رئیس اتحادیه سمساران و امانت فروشان در گفتگو با نود اقتصادی بیان داشت: در ماه‌های اخیر و به علت افزایش قیمت چشمگیری که بر روی کالاهای لوازم خانگی اعمال شده است، خانواده‌های زیادی رو به خرید کالاهای دست دوم آورده‌اند.

 

وی ادامه داد: به صورت نسبی تقاضا برای کالای دست دوم حتی برای تهیه جهیزیه بالا رفته است زیرا قدرت خرید مردم پایین آمده است و همین علت اصلی رو آوردن خانواده های ایرانی به سمت جنس های دسته دوم است.

 

عبداللهی فرد بیان داشت: این افزایش تقاضا چیزی در حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بوده است، البته همان طور که قیمت کالاهای اولیه گران‌تر شده است قیمت مواد دسته دوم هم تا حدی افزایش پیدا کرده است.

 

وی گفت: افراد قشر متوسط رو به پایین، بیشترین سهم در تقاضای جنس های دسته دوم را دارند، افزایش تقاضا هم در گروه لوازم برقی بیشتر است تا لوازم چوبی مانند تخت و وسایل دیگر.

  18 آذر 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 60479
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز