۵۰ شعبه بانک کشاورزی تا پایان امسال تعطیل می شود

بانک کشاورزی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: از ابتدای امسال ۴۰ شعبه این بانک با هدف کاهش هزینه های غیرضرور بسته شده است و تا پایان سال ۵۰ شعبه دیگر تعطیل یا ادغام می شود.

«روح اله خدارحمی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به تاکید رییس جمهوری به نظام بانکی برای کاهش شعب بانکی و توسعه دولت الکترونیک اظهار داشت: در ابتدای امسال بانک کشاورزی یک هزار و ۸۸۸ شعبه در سراسر کشور داشت که در پایان شهریور این رقم به هزار و ۸۴۸ شعبه رسید.

 

«بانک مرکزی به دنبال کاهش هزینه های اداری و جاری بانکهاست تا منابع آنها صرف تسهیلات دهی بیشتر به بخش های اقتصادی کشور شود و از این رو تا جایی که امکان دارد، شعب زیان ده و کم بازده تعطیل یا با دیگر شعب ادغام می شوند.»

 

رئیس هیات مدیره بانک کشاورزی در عین حال گفت: با توجه به جامعه هدف این بانک که اغلب کشاورزان، روستاییان و عشایر را پوشش می دهد، به طور حتم در مناطق تک شعبه ای تعطیلی شعب نخواهیم داشت اما در شهرهایی که چند شعبه داریم، برای بهینه سازی شبکه ای ناچار به حذف شعب زیان ده هستیم.

 

** بیش از ۹۰ درصد منابع بانک در بخش کشاورزی هزینه می شود

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: بیش از ۹۰ درصد منابع این بانک تخصصی در بخش کشاورزی هزینه می شود و در سال های اخیر اقدام های خوبی در تخصیص اعتبار به بخش مکانیزاسیون کشاورزی، اجرای آبیاری تحت فشار و تا حدودی کشت گلخانه ها و پرورش ماهی در قفس انجام شده است که می تواند با افزایش تولید و خودکفایی در برخی محصولات، تاثیر بسزایی در امنیت غذایی کشور داشته باشد.

  22 آذر 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 60593
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز