تجمع تعدادی از اعضای تعاونی مسکن ایثار وزارت کشاورزی مقابل وزارت کار

تجمع تعدادی از اعضای تعاونی مسکن ایثار وزارت کشاورزی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
اعضای شرکت تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی امروز مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض کردند و خواستار پیگیری مطالباتشان شدند.

صبح امروز تعدادی از اعضای تعاونی مسکن ایثار وزارت کشاورزی که به گفته خودشان از سال ۱۳۸۲ هر کدام حدود پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در این تعاونی سرمایه‌گذاری کرده‌اند ولی الان سرمایه‌ خود را به باد رفته می‌بینند، مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض کردند و خواستار پیگیری مطالباتشان شدند.

 

حسین واحدی - رییس هیات مدیره انتصابی سابق این تعاونی، در این باره به ایسنا گفت: ما به امید داشتن مسکن درسال ۱۳۸۲ با اطلاعیه ای با سربرگ وزارت جهاد کشاورزی و با امضای مدیرکل امور ایثارگران وقت وزارت جهاد کشاورزی، همه دارائی خود را جمع کردیم و به امید اینکه صاحب سرپناهی شویم همه را به حساب شرکت تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی واریز کردیم؛ غافل از اینکه طراحان امر درپی خالی کردن جیب ۳۶۰۰ خانواده جهادی و ایثارگر بودند و با عضوگیری از سراسرکشور و با سوءاستفاده از پراکندگی اعضا و عدم امکان دسترسی و پیگیری، به هدفشان رسیدند.

 

وی در پاسخ به این سوال که امروز چرا بعد از ۱۵ سال اعتراض خود را اعلام می کنید و چرا مقابل وزارت تعاون آمده‌اید؟ پاسخ داد: در این سال‌ها همه را با وعده‌های دروغ و اظهارات بی‌پایه و اساس بسیار سرگرم کردند و ما حدود چهار سال گذشته متوجه شدیم که اعضای هیات مدیره این تعاونی از مدیرعامل تا رییس هیات مدیره و اطرافیانشان طی این مدت به دنبال کاسبی خودشان بودند و زمینی را که خریده بودند، مسکونی نبود و نتوانستند آن را از کاربری زراعی تغییر کاربری بدهند و از سوی دیگر تنها برای خودشان پول جمع کرده بودند و هیچ کاری برای ما انجام ندادند.

 

رییس هیات مدیره انتصابی سابق تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی افزود: دلیل اینکه امروز مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کرده ایم، این است که طی سال های گذشته با پیگیری‌های متعدد توانسته بودیم، اعضای متخلف سابق این تعاونی را تعلیق کنیم و به انتخاب خودمان و وزارت تعاون اعضای جدیدی را به عنوان اعضای انتصابی بر سر کار بیاوریم  اما با وجود اینکه طبق قانون اعضای هیات مدیره انتصابی پنج ماه فرصت داشتند تا سر و سامانی به امور داده و مقدمات را برای برگزاری مجمع و انتخابات فراهم کنند، این اتفاق نیافتاد و یک شبه با نفوذ یکی از کارکنان وزارت تعاون حکم اعضای انتصابی باطل شد.

 

واحدی ادامه داد: پس از ابطال حکم اعضای انتصابی، کسانی را به عضویت هیات مدیره تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی درآوردند که به هیچ وجه مورد تایید اعضای مال باخته این تعاونی نیست و امروز مقابل این وزارتخانه دور هم جمع شده ایم تا صدایمان را به گوش وزیر جدید برسانیم و از او درخواست کنیم که برای ما فکری بکند و اعضای انتصابی برکنار شده دوباره به برگردند و بتوانیم امور را سامان دهیم.

 

در همین رابطه مصطفی مددی - مدیرعامل انتصابی سابق این تعاونی، نیز در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد که چند روز گذشته به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نامه ای ارسال کرده ایم و آن را برای دیگر مسئولان مرتبط این وزارتخانه رونوشت کرده ایم و تخلفی که این کارمند وزارتخانه انجام داده و باعث شده ما نتوانیم کارمان را انجام داده و حق مان را بگیریم، کاملا واضح و آشکار است. این کارمند وزارت تعاون به جای اینکه مدیرانی که با حکم دادگاه تعلیق شدند را راهنمایی کند که از همان مرجع قضایی باید اعتراضشان را پیگیری کنند، با آن ها جلساتی برگزار کرد که نتیجه این جلسات برکناری اعضای انتصابی این تعاونی بود.

 

وی با بیان اینکه میلیاردها تومان از پول مردم و اعضای این تعاونی را اعضای هیات مدیره سابق دریافت کرده و خبری از آن مبالغ نیست، افزود: این اتفاق حدود دو ماه پیش رخ داده که در یک ماه نخست اصلا نتوانستیم به دلیل درگیری‌های موجود وارد تعاونی شویم و پس از یک ماه با حکم قضایی وارد تعاونی شدیم و در یک ماه اخیر تنها توانستیم، اسناد و مدارکی که به سرقت برده بودند را از آنان پس بگیریم و هنوز کیس‌های کامپیوتر، دوربین های مدار بسته، دستگاه‌های پوز  و دیگر اموال این تعاونی را نتوانستیم بازپس بگیریم.

 

مددی  با اشاره به اینکه در سال ۱۳۸۲ حدود ۲۳ میلیارد تومان از اعضای این تعاونی پول دریافت شده است و هیات مدیره قبلی در سال ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ حدود ۴۰ هزار متر زمین های تعاونی را به ارزش ۴۰ میلیارد تومان فروختند و امروز هیچ چیز در حساب تعاونی نیست، ادامه داد: طی این مدت امورات تعاونی مانند برگزاری مجمع و انتخابات، پروژه‌های تعاونی و غیره را پیگیری کردیم تا ببینیم اوضاع در چه حالی است، اما به یکباره آقایان، ما را که با تایید دو وزارتخانه تعاون و جهادکشاورزی انتخاب شده بودیم، تغییر دادند.

 

مدیرعامل انتصابی سابق تعاونی مسکن ایثار کارکنان وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد که امروز تاریخی بود که از ۲۰ روز گذشته آن را برای برگزاری مجمع اعلام کرده بودیم و نفرات جدیدی که روی کار آمده بودند، بی‌دلیل این مجمع را لغو کردند. درخواستمان برگزاری مجمع آزاد بود که خود اعضا بتوانند مجمع را تشکیل دهند و نفراتشان را در این تعاونی انتخاب کنند.

  5 دی 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 60903
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز