مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های مرغداران گوشتی ایران:
فشار وارداتچی معروف نتیجه داد؛ افزایش قیمت نهاده‌های دامی در کمتر از ۳روز

برومند چهارآیین,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های مرغداران گوشتی ایران گفت: در پی خودداری بزرگترین واردکننده نهاده های دامی از عرضه، در کمتر از ۳ روز قیمت هر کیلوگرم کنجاله سویا با افزایش ۴۶۰ تومانی از ۲۷۰۰ به ۳۱۶۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم ذرت با افزایش ۲۲۰ تومانی از ۱۴۰۰ به ۱۶۲۰ تومان افزایش یافته است.

برومند چهارآیین در گفت و گو با اقتصاد آنلاین، با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم دان در آستانه ۳۰۰۰ تومانی شدن است، اظهار کرد: مرغداران چاره ای جز خرید دان با قیمت بالا ندارند چراکه بسیاری از آن ها دقیقا در میانه دوره پرورش هستند.

 

وی ادامه داد: جوجه ها در واحدهای پرورشی در سنی قرار دارند که مرغداران نه می‌تواند آن ها را راهی کشتارگاه کنند و نه می تواند آن ها از بین ببرند.

 

چهارآیین با انتقاد از دستگاه های نظارتی، تاکید کرد: این حجم از بی‌توجهی از دستگاه های نظارتی بر بازار نهاده‌های وارداتی عجیب است و نمی توان هیچ توضیح منطقی برای آن یافت.

 

وی اضافه کرد: جالب آنکه هنگام تعیین قیمت دستوری و اجرای آن دستگاه های نظارتی برخورد سریع و شدیدی را با مرغداران دارند، اما با وارداتچی‌هایی که بازار نهاده های دامی را به راحتی برهم می زنند برخوردی نمی‌شود.

 

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های مرغداران گوشتی ایران با بیان اینکه ما به عنوان تولید کننده نگران انحراف در ارز تخصیص یافته ۴۲۰۰ تومانی هستیم، گفت: با این ارز نبابد قیمت گوشت مرغ از ۱۲۵۰۰ افزایش یابد، بدیهی است اگر فکری اساسی برای برطرف کردن اختلالات ایجاد شده توسط وارداتچی بزرگ نشود باید در انتظار افزایش قیمت مرغ باشیم.

 

چهارآیین در پایان با اشاره به مشکلات ارسال ارز تاکید کرد: یکی از راهکارهای عملی جایگزین کردن دلار با بیت کوین برای رفع معضل واردات نهاده ها است و راهکار دوم اصلاح پخش مویرگی و عرضه مستقیم نهاده های وارداتی به تولید کنندگان است.

  15 دی 1397
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 61074
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز