انتقاد معاون وزیر راه از طراحان مسکن مهر

حبیب‌الله طاهرخانی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از طراحان مسکن مهر تفاوت‌های برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن با طرح مهر را تشریح کرد.

حبیب‌الله طاهرخانی در آئین افتتاح ۵۲۰۰ واحد مسکن مهر اظهار کرد: چارچوب برنامه شرکت عمران شهرهای جدید ایران در سال ۹۸ تکمیل مسکن مهر با تمام زیرساخت‌های مورد نیاز آن است. در واقع ما مسکن مهر را به صورت محیط مسکونی مناسبی تحویل مردم خواهیم داد. یکی دیگر از اولویت‌های امسال ما مشارکت با بخش خصوصی در حوزه خدمات روبنایی بدون استفاده از منابع عمومی.

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با تاکید بر این که دستگاه‌های ذیربط باید بتوانند روبناهای مسکن مهر را تجهیز کنند به برنامه تولید و عرضه ۲۰۰هزار واحد مسکن در شهرهای جدید اشاره کرد و افزود: این واحدها با مشارکت بخش خصوصی ساخته می‌شود که ۳ تفاوت عمده با مسکن مهر دارد.

 

طاهرخانی ادامه داد: مکان‌یابی این واحدها، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تنوع اقشار اجتماعی، سه تفاوت مسکن امید با طرح مهر است.

 

وی بیان کرد: در برنامه اقدام و تولید عرضه مسکن توسعه جدیدی در شهرهای جدید نخواهیم داشت، ضمن این که از مشارکت بخش خصوصی- عمومی برای این طرح استفاده می‌کنیم که امکان اتلاف منابع را به حداقل خواهد رساند.

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این که بخش نارضایتی در مسکن مهر به دلیل رعایت نکردن اصول شهرسازی است، گفت: در شهرسازی آماده‌سازی و محوطه‌سازی بر ساخت و ساز مقدم است. قطعاً طراحان مسکن مهر پیش‌بینی ساخت ۵۵ کیلومتر دیوار حائل را نکرده بودند.

 

طاهرخانی از فاقد متقاضی بودن ۱۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای رامین و شیرین‌شهر خبر داد.

  7 اردیبهشت 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 63041
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز