رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران:
بانک کشاورزی اسم 'شرخر' را همکار حقوقی گذاشته است/ "شرخر"ها درصدی را برای وصول مطالبات از بانک کشاورزی می‌گیرند

بانک کشاورزی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بانک و بیمه
هاشمی گفت: همکاران حقوقی، آبرو و اعتبار و حرمت کشاورزان را از بین می برند.

عطاالله هاشمی، رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران در گفتگو با خبرنگار، با تأیید این که بانک کشاورزی عده ای را برای وصول معوقات خود استخدام کرده است، گفت: بانک کشاورزی از سال ها قبل با افراد و یا شرکت‌هایی بابت وصول مطالباتشان قرار داد می بندد.

 

وی افزود: این افراد برای وصول مطالبات مراجعه کرده و درصدی هم دریافت می کردند، از پارسال هم بانک کشاورزی به دنبال تشکل‌ها و NGOهای کشاورزی بود تا این کار را انجام دهد دلیلش را هم ارتباط خوب این NGOها با کشاورزان و رایزنی با آن ها می دانست.

 

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران اظهار داشت: متأسفانه در این میان برای این که بانک کشاورزی به هدف خود برسد، اعتبار و حرمت های زیادی از کشاورزان از بین می رفت.

 

وی خاطرنشان کرد: در واقع بانک کشاورزی اسم این افراد که مانند شرخر هستند را همکاران حقوقی گذاشته که برای وصول مطالبات حرمت و آبروی کشاورز را از بین می برند.

 

هاشمی در پاسخ به این که در کل عملکرد بانک کشاورزی را چگونه ارزیابی می کنید، گفت: در بین بانک ها، بانک کشاورزی تسهیلات بهتری نسبت به سایر بانک ها ارائه می دهد و عملکرد بهتری دارد. اما مشکلی که وجود دارد این است که در قانون آمده که بانک کشاورزی در ازای پرداخت تهسیلات سندهای محلی و روستایی را به عنوان وثیقه قبول کند که درعمل این اتفاق نمی افتد.

 

  23 خرداد 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 63897
مرجع: نود اقتصادی
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز