وزیر صمت: اپلیکیشن موبایلی قیمت کالاها رونمایی می‌شود

رضا رحمانی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,صنعت و معدن
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در سامانه ۱۲۴ همه قیمت‌ها درج شده و قیمت رسمی کشور هستند، اما اخیرا کار جدیدی را آغاز کردیم که ۱۰۰ قلم کالای پرمصرف را اپلیکیشن موبایلی ایجاد می‌کنیم که به زودی رونمایی می‌شود.

رضا رحمانی امشب در نشست با فعالان اقتصادی استان کرمان در محل اتاق بازرگانی کرمان با اشاره به تهیه بانک اطلاعاتی جامع معدنی استان کرمان اظهار کرد: این بانک اطلاعاتی کار بی‌نظیری است که مورد نیاز هم بوده است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: برنامه اکتشافات تفصیلی استان کرمان تا سطح ۵۰ درصد توسط سازمان صنعت و معدن استان به وزارتخانه ارائه شود تا اعتبار آن را تامین کنیم.

 

رحمانی ادامه داد: برای توسعه اکتشفات معدنی استان اعتباری از ایمیدرو و حقوق دولتی معادن اختصاص می‌دهیم.

 

وی عنوان کرد: طبق قانون هیچ وزارتخانه‌ای حق ندارد به دلیل اشباع بازار از صدور مجوز جلوگیری کند، همین الان ظرفیت کاشی و سرامیک ما بیش از دو برابر مصرف است.

 

رحمانی در مورد افزایش قیمت تولیدات اصناف با بیان اینکه قیمت‌گذاری بر اساس آنالیز سازمان حمایت تصمیم‌گیری می‌شود، عنوان کرد: مثلا تن ماهی افزایش بی‌رویه داشت چون مشکل این بود که ماهی تن وارد می‌شود و افزایش قیمت الزام‌آور داشت.

 

وی خاطرنشان کرد: در خصوص ماکارونی، روغن موتور و دیگر کالاها هم اینگونه است، در حالی که به این مسائل اصلا توجه نمی‌شود.

 

رحمانی گفت: اولین حلقه نظارت ما اتحادیه‌ها هستند، از همه اصناف خواسته‌ایم که اول خودمان از آبرویمان محافظت کنیم و مرحله بعدی سازمان حمایت است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیشترین مشکل در مورد شکر را در استان کرمان شنیدم، کارخانه‌ای صحبت کردیم که شکر خام به آنها دادند.

 

وی ابراز داشت: در سامانه ۱۲۴ همه قیمت‌ها درج شده و قیمت رسمی کشور هستند، اما اخیرا کار جدیدی را آغاز کردیم که ۱۰۰ قلم کالای پرمصرف را اپلیکیشن موبایلی ایجاد می‌کنیم که به زودی رونمایی می‌شود.

 

رحمانی گفت: هر کالا و قطعه‌ای از خودرو که در داخل تولید می‌شود بدون کوچکترین رحمی اجازه واردات به آن را نمی‌دهیم، واردات ۱۴۲ قلم کالا را امسال ممنوع کردیم.

 

وی افزود: از نظر ما مطمئن باشید، قطعا وارد نمی‌شود و اگر هم دیده می‌شود به شکل قاچاق و یا غیر رسمی است، بازاریان و اصناف بهتر می‌توانند ببینند که این قطعات از کجا وارد می‌شود.

 

رحمانی عنوان کرد: به عنوان وزارت صنعت و معدن در این زمینه هیچ مماشاتی نداریم و منبع ورودی آن را بدانیم، حتما جلوی آن را می‌گیریم، حتی اگر بدانیم خودروساز وارد کرده، قطعا جلوی آن را می‌گیریم.

  24 خرداد 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 63918
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز