خرید تضمینی گندم از ۳ میلیون تن گذشت/ خوزستان همچنان در مقام اول

خرید تضمینی گندم,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
خرید تضمینی گندم که از اوایل سال جاری در مناطق جنوبی کشور شروع شده، روزهای خوبی را طی می‌کند و به برکت بارش‌های بهاری و به همت کشاورزان و عوامل خرید، تاکنون ۳ میلیون و ۷ هزار تن از این محصول استراتژیک خریداری شده است، خرید تضمینی دانه‌ روغنی کلزا نیز به ۲۶۵ هزار تن رسید.

خرید تضمینی گندم از کشاورزان کشور در ۲۲ استان خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، سمنان، خراسان‌های شمالی، رضوی و جنوبی، اردبیل، اصفهان، آذربایجان شرقی، بوشهر، تهران، قم، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد،گلستان، لرستان، مازندران، مرکزی و ایلام آغاز شده و مراکز خرید این استان‌ها در حال انجام عملیات خرید تضمینی گندم هستند.  

 

این گزارش می‌افزاید، ارزش گندم‌های خریداری شده به ۵۲ هزار میلیارد ریال می‌رسد و با برنامه‌ریزی‌های خوبی که برای حمایت از کشاورزان در سال جاری انجام شده پرداخت  پول گندم‌ها به روز است و گندم‌کاران با دریافت کرایه حمل تشویق می‌شوند.

 

این گزارش حاکی است استان خوزستان با حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم پیشرو در خرید تضمینی امسال است و استان‌ گلستان با ۴۱۸ هزار تن و فارس با ۳۳۰ هزار تن در رتبه‌های بعدی خرید هستند.

 

براساس این گزارش، همزمان با گندم، دانه‌ی روغنی کلزا نیز در ۲۱ استان کشور خریداری می‌شود که تاکنون ۲۶۵ هزار تن از این محصول استراتژیک از سوی کلزاکاران تحویل مراکز خرید شده است.

 

* خرید تضمینی کلزا به ۲۶۵ هزار تن رسید

این گزارش حاکی است در خرید تضمینی کلزا استان گلستان با خرید ۱۵۰ هزار تن رتبه اول و خوزستان با ۴۴ هزار تن در جایگاه دوم قرار دارد. شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۳ (استان فارس) نیز در خرید کلزا، با پرداخت کامل پول کلزاکاران فصل خوبی را سپری می‌کند و ۱۴ هزار تن کلزا خریداری در این استان تحویل مراکز خرید شده است. 

 

  25 خرداد 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 63946
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز