کف قیمت پژو ۳۰۱ تولید داخل چند تومان خواهد بود؟

قیمت پژو 301,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
به نظر می رسد نزدیکترین خودرو جدید به خط تولید در کشور پژو ۳۰۱ ایران خودرو باشد. خودرویی که بازار خودرو بی صبرانه منتظر آن است.

چند سال پیش که برای اولین بار یحث تولید پژو ۳۰۱ در ایران مطرح شد، صحبت ها اینگونه بود که قرار است این خودرو در رده خودروهای نسبتا ارزان بازار قرار بگیرد. از آن زمان مدت ها گذشته و اکنون بازار و قیمت خودرو در شرایطی کاملا متفاوت قرار گرفته است.

 

در همین راستا روزنانه شهروند گزارش داد که: هر چند که تولید این خودرو خبر خوشایندی برای بازار خودروی ایران است، اما چند‌درصد از مردم کشور قادر به خرید این محصول خواهند بود؟

 

آن‌گونه که آمارها نشان می‌دهد، بیش از ٨٠‌ درصد خرید و فروش‌های انجام‌شده طی ‌‌سال ٩٧ در بازار مربوط به خودروهای کمتر از ٥٠‌ میلیون تومان بوده است و به دلیل کاهش قدرت خرید، بسیاری از ایرانی‌ها قادر به خرید خودروهای گرانقیمت نیستند.

 

محصولی که قرار بود جایگزین پژو ٤٠٥ در بازار ایران شود، به گفته  مسئولان ایران‌خودرو قیمتی بالاتر از دنا پلاس خواهد داشت. البته به گفته کارشناسان صنعت خودرو با در نظر گرفتن شرایط امروز،  حداقل ٢٠٠‌ میلیون تومان قیمت خواهد داشت، البته به‌ طور قطع  هزینه تولید در‌ سال آینده به‌مراتب بالاتر خواهد رفت.

  4 تیر 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 64114
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز