فتاح:
۶۷۰ میلیارد تومان مالیات دادیم / برخی شرکت‌های بنیاد کاغذی هستند

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2019/10/24/2/2631902.jpg

رئیس بنیاد مستضعفان از پرداخت ۶۷۰ میلیارد تومان مالیات سال ۹۷ خبر داد و با اشاره به فروش ۲۶ هزار میلیارد تومانی گفت: برخی شرکت‌های بنیاد کاغذی هستند.

پرویز فتاح حدود 5 ماه پس از معارفه در اولین نشست خبری خود به تشریح فعالیت های بنیاد مستضعفان پرداخت و با اشاره به این‌که برنامه 9 ماهه بنیاد کاملا محقق شده و درآمدهای ما بیشتر شده است، اظهار کرد: فروش کل بنیاد در 9 ماه امسال 26 هزار میلیارد تومان بوده که بیشتر از برنامه ریزی های صورت گرفته است. این نشان می دهد در عرصه رونق تولید موفق عمل کرده ایم و امیدواریم آخر سال بتوانیم اعلام کنیم که تولید و فروش ما از 35 هزار میلیارد تومان فراتر خواهد رفت.

وی با اشاره به برگزاری مجمع سال 97 مهرماه امسال برگزار شد، گفت: در تلاطم شدید اقتصادی سال گذشته، بنیاد به برنامه ها عمل کرده و موفق بوده است. 174 شرکت ثبت شده در بنیاد مستضعفان داریم که از این تعداد 169 شرکت فعال هستند و چند شرکت کاغذی است و برای برخی کارهای بنیاد است.

وی با بیان این که 36 شرکت بنیاد زیانده بوده اند، افزود: دلیل زیان تغییر قیمت ارز و تلاطمات سال 97 بود، اما این نوید را می دهیم که امسال از خیلی از اینها عبور کرده‌ایم و از حالت زیان خارج شده‌اند. در مجموع سال 97 سود بنیاد 5400 میلیارد تومان بوده که قبل از کسر مالیات بوده است.

وی با اعلام این‌که تاکنون 670 میلیارد تومان بنیاد پرداخت کرده که فکر می‌کنم به 1000 میلیارد تومان برسیم، افزود: مالیات سال آینده بنیاد 1600 میلیارد تومان در نظر قرار گرفته است.

رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر این‌که تمام پروژه‌های نیمه تمام بنیاد تا آخر سال آینده به اتمام می‌رسد،‌ اظهار کرد: در بهمن امسال قطعه اول آزادراه با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود و ساختمان پلاسکو نیمه دوم سال آینده به اتمام خواهد رسید و به کسبه تحویل می‌دهیم.

فتاح با بیان این‌که 45 هزار پرسنل حقوق‌بگیر در بنیاد داریم، افزود: مراقب هستیم در شرایط کنونی کشور تعدیل نیرو در بنیاد نداشته باشیم.

وی با تاکید بر این‌که قانون بازنشستگی را تا پایان سال رعایت می‌کنیم، تصریح کرد: مجاز هستیم بازنشستگان را تا 60 ساعت به کار بگیریم اما گفته‌ایم با عذرخواهی و احترام مرخص شوند.

  3 دی 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 65907
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز