سخنگوی کمیسیون اقتصادی: سال ۹۹ را با قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده آغاز می‌کنیم!

حسن حسینی شاهرودی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب و ابلاغ قانون مالیات بر ارزش افزوده، پس از تصویب لایحه بودجه ۹۹ خبر داد و گفت: اجرای این قانون موجب افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه سال آینده خواهد‌ شد به همین دلیل مجلس می‎کوشد، سال ۹۹ را با عملیاتی کردن این قانون آغاز کند.

«حسن حسینی شاهرودی»، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: با توجه به اینکه ما سال آینده باید وابستگی بودجه به نفت را قطع کنیم، برای افزایش درآمدهای مالیاتی باید از ابزارهایی مثل قانون مالیات بر ارزش افزوده، صندوق مکانیزه فروش و سامانه جامع مالیاتی استفاده کنیم.

 

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید درآمدهای مالیاتی را از طریق کاهش فرارهای مالیاتی و شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی، افزایش دهیم و پایه‌های مالیاتی موجود را بالا نبریم.

 

او همچنین در خصوص گزارش ژانویه بانک جهانی در مورد چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ مبنی بر بهبود رشد اقتصادی و گذر از تحریم‎ها گفت: از آنجایی که می‌خواهیم وابستگی خود را به نفت کاهش دهیم، رشد اقتصادی بدون نفت ما طبیعتا جهش خواهد داشت.

 

حسینی شاهرودی افزود: همچنین گشایش‌هایی هم در بخش صادرات غیر نفتی ما ایجاد خواهد شد که می‌تواند جایگزین تحریم‌های نفتی شده و به جای رشد اقتصادی ناشی از صادرات نفت، رشد اقتصادی واقعی را تجربه کنیم.

 

 

سخنگوی کمیسیون اقتصادی خاطرنشان کرد: تجارب گذشته نشان داده که در تحریم‌ها، با چالش‌ها و تنش‌های مقطعی روبرو شده‌ایم اما توانستیم به سرعت تجدید ساختار کرده و خود را به شرایط روز، نزدیک کنیم.

 

او افزود: پیش‌بینی می‎کنم در سال آینده شرایط متفاوت و بهتری خواهیم داشت و رشد را در حوزه‌های مختلف اقتصادی تجربه می‌کنیم.

 

حسینی شاهرودی گفت: سال آینده اقتصاد کشور این تفاوت را با سال جاری دارد که پول بادآورده نفت نخواهیم داشت و دولت مجبور است به سمت چابک‌سازی و حمایت از بخش خصوصی و اتکا به آن، حرکت کند.

 

این نماینده مجلس اظهار کرد: ما همیشه در فشار هستیم و نبوغ دولت‌ها در محدودیت گل می‌کند.

 

گفتنی است گزارش ماه ژانویه بانک جهانی از چشم‌انداز اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۰ حاکی است، اوضاع اقتصاد جهان امسال به دلیل کاهش تنش‌های تجاری، بهتر می‌شود و رشد اقتصادی جهان به ۲/۵ درصد می‌رسد.

 

گزارش بانک جهانی، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ را منفی ۸/۷ درصد اعلام کرد و برای سال ۲۰۲۰، صفر درصد رشد اقتصادی پیش‌بینی کرده به این معنی که تمام ضعف اقتصاد ۲۰۱۹، امسال جبران خواهد شد.

 

پیش‌بینی بانک جهانی رشد اقتصادی ایران را در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ نیز یک درصد نشان می‌دهد.

 

  23 دی 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 66118
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز