شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی ۹۸ /جزئیات

اظهارنامه مالیاتی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
معاون درآمدهای مالیاتی سازمان مالیاتی کشور ، شرایط پذیرش اظهارنامه مالیاتی بابت عملکرد سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد و گفت:اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل که در زمان مقرر قانونی اظهارنامه مالیاتی خویش را تسلیم نکنند، علاوه بر محرومیت از کلیه معافیت های قانونی، مشمول پرداخت جرائم غیر قابل بخشش مربوط به عدم تسلیم اظهارنامه خواهند شد.

محمد مسیحی با اشاره به حذف شیوه تشخیص علی الراس از سال آتی، تأکید کرد:مبنای تشخیص مالیات برای عملکرد سال ۱۳۹۸ مؤدیان مالیاتی، اظهارنامه ارائه شده با رعایت مقررات از سوی مؤدی خواهد بود.

 

او بیان کرد :از عملکرد سال ۱۳۹۸ به بعد، در صورتی که مؤدیان اظهارنامه مالیاتی خود را با رعایت قوانین و مقررات تنظیم و در زمان قانونی ارائه کنند، اظهارنامه آنان بدون رسیدگی مورد پذیرش قرار می گیرد.

 

مسیحی با تأکید بر اجرای مفاد ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم اصلاحی ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴، اضافه کرد:البته پذیرش اظهارنامه مؤدیان مشروط بر تنظیم اظهارنامه های مالیاتی بوده و اظهارنامه ارائه شده به وسیله مؤدیان با بانک های اطلاعاتی مالیاتی که در اجرای مقررات مواد ۱۶۹ و ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم ایجاد شده، مطابقت داده خواهد شد.

 

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور همینطور خاطرنشان کرد :سازمان امور مالیاتی صرفا بعضی از اظهارنامه های مالیاتی مؤدیان را بر مبنای شاخص ها و معیارهای ریسک مورد رسیدگی قرار می دهد.

 

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اعلام کرد :در صورتی که افراد یاد شده در زمان قانونی و مطابق مقررات از ارائه اظهارنامه مالیاتی خودداری کنند، این سازمان نسبت به تهیه اظهارنامه برآوردی طبق میزان فعالیت و اطلاعات اقتصادی حاصل شده از بانک های اطلاعاتی اقدام می کند.

 

او در ادامه از مؤدیان مالیاتی خواست اظهارنامه مالیاتی خود بابت عملکرد سال ۱۳۹۸ را طبق رویکرد جدید و مبتنی بر واقعیت های مترتب بر فعالیت اقتصادی متکی بر اسناد و مدارک مثبته و با رعایت مقررات قانونی تنظیم کنند.

 

مسیحی با بیان اینکه اجرای دقیق ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم موجب افزایش کیفیت حسابرسی مالیاتی و همچنین کاهش فرآیند زمان قطعیت پرونده های مالیاتی می شود، گفت:مالیات ستانی بر مبنای اطلاعات واقعی به دست آمده از بانک های اطلاعاتی، عملا نظام مالیاتی را به سمت شفافیت هر چه تمام تر، کاهش فرارهای مالیاتی و تحقق عدالت مالیاتی سوق می دهد.

 

  6 بهمن 1398
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 66237
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تلگرام صیدنیوز