رئیس سازمان برنامه و بودجه:
برای وام یک میلیونی نیاز به ثبت نام نیست/ اعلام درخواست از طریق پیامک

وام یارانه برای کرونا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
نوبخت خاطرنشان کرد: سایتی برای دریافت وام یک میلیونی یارانه بگیران در نظر گرفته نشده است و این کار پیامکی انجام می شود.

محمدباقر نوبخت در حاشیه هفتمین جلسه ستاد راهبری جهش تولید در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق ساز و کاری که در ستاد اجرایی دولت تعریف شده هیچ سایتی برای دریافت وام یک میلیونی یارانه بگیران در نظر گرفته نشده است و تمامی آنها پیامکی انجام می شود.

 

وی ادامه داد: اول به خانوار های یارانه بگیر اعلام می شود که قرار است کارتشان یک میلیون تومان شارژ شود که پس از اطلاع اگر اعلام آمادگی کنند در واقع به سازمان هدفمندسازی یارانه ها وکالت می‌دهند که این وام را از بانک ها دریافت و به حسابشان واریز کنند.

 

او خاطرنشان کرد: ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر داریم که در واقع بانک باید ۲۳ هزار میلیارد تومان منابع در اختیار سازمان هدفمندی یارانه ها قرار دهد تا آنها توزیع کنند.

 

نوبخت ادامه داد: بازپرداخت این وام از یارانه تیرماه به بعد برداشت می شود که حدود ۳۵ هزار تومان هر ماه کسر خواهد شد.

 

او اظهار‌کرد: این وام یک میلیونی به صورت قرض الحسنه به یارانه بگیران پرداخت می شود و حداکثر چهار درصد کارمزد از آنها دریافت خواهد شد و ما به التفاوت هشت درصد سود را دولت به بانک ها پرداخت می کند.

 

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: ساز و کار این وام یک میلیونی تا فردا اعلام می شود و امروز در ستاد اقتصادی دولت نیز گفته شد که تا پیش از ماه رمضان این مبلغ در حساب متقاضیان قرار گیرد.

 

نوبخت خاطرنشان کرد: همینطور برای حدود چهار میلیون سرپرست خانوار که درآمد ثابت ندارند مثل کارگران فصلی، وام قرض الحسنه یک تا دو میلیون تومانی پرداخت می شود که متقاضیان میتوانند با پیامک درخواست خود را اعلام کنند.

 

او ادامه داد: از آنجا که به سه میلیون خانوار کمک بلاعوض بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در اسفند ماه پرداخت شده است، این مبلغ در فروردین ماه هم در حال پرداخت است و پیش از ماه مبارک رمضان و به مناسبت این ایام، همین مبلغ به صورت فوق العاده پرداخت خواهد شد.

 

نوبخت اضافه کرد: این کمک بلاعوض به این گروه از خانوار ها در پایان اردیبهشت و خردادماه نیز پرداخت می شود.

  26 فروردین 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 66924
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
  • ستارربی هاوی | 27/04/1399 - 08:20

    یارانم قطع شده لطفا یارانم بهم بدین بابت وام کم کم بزایارانم کم کنید
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز