جزئیات جدید از تمدید وام یارانه/ احتمال افزایش مبلغ وام حمایتی به ۲ میلیون بنابر بعد خانوار

حسین میرزایی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
تنها راه احراز هویت و دریافت رضایت نامه برای دریافت وام و کسر اقساط ارسال پیامک از سیمکارتی است که به نام سرپرست خانوار است. این تنها راهی بود که می‌توانستیم غیرحضوری وام بدهیم.

حسین میرزایی ظهر امروز در یک لایو اینستاگرامی به پرسش هایی در مورد تسهیلات حمایتی کرونا پاسخ داد.

 

آیا برای افردی که سیمکارتی به نامشان نیست، پیامک اولیه وزارت رفاه برای فرزندان و دیگر اعضای خانواده ارسال خواهد شد؟

خیر، فعلاً منتظر چنین امکانی نباشند و هنوز تصمیمی گرفته نشده که پیامک برای سایر اعضای خانواده و فرزندان ارسال شود. حتماً سیمکارت تهیه کنید.

 

ای کاش به نام بودن سیمکارت سرپرست خانوار حل شود و دولت به کدملی بسنده کند.

تنها راه احراز هویت و دریافت رضایت نامه برای دریافت وام و کسر اقساط ارسال پیامک از سیمکارتی است که به نام سرپرست خانوار است. این تنها راهی بود که می توانستیم غیرحضوری وام بدهیم.

 

روز قبل یارانه ام را جدا کرده ام و سرپرست خانوار شده ام، آیا مشمول می شوم؟

اگر هنوز اولین یارانه را هم دریافت نکرده اید و سرپرست خانوار شده اید وام به شما هم تعلق می گیرد.

 

سیمکارت جدید تهیه کردیم آیا باید منتظر پیام کوتاه وزارت رفاه باشیم؟

کدملی تان را مستقیما به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال کنید.

 

چند روز است که تلاش می کنیم ولی کدملی ارسال نمی شود، چه کنیم؟

در حال بررسی هستیم و اطلاع خواهیم داد. تا الان ۳۱ میلیون پیامک دریافت شده و اینطور نیست که خیلی افراد نتوانسته باشند درخواست خود را ثبت کنند. بعضی افراد دچار مشکل بودند که وزارت ارتباطات نیز در حال بررسی است. درخواست می کنیم مجدد کدملی ارسال نکنید. یک مرتبه ارسال کدملی کفایت می کند.

 

سود وام بالاخره چند درصد است؟

یک میلیون تومان به ازای هرخانواده و بازپرداخت آن به گونه خودکار از یارانه کسر می شود و ۳۰ قسط ۳۵ هزار و ۱۰۰ تومانی با کارمزد ۴ درصد خواهد بود.

 

وام به افراد مجرد و خانوار تک نفره هم تعلق می گیرد؟

بله تعلق ميگيرد و میتوانند اقدام کنند.

 

مهلت ثبت نام تا چه زمانی است؟

اگر سرپرستان خانوار تا فردا شب پیامک حاوی کدملی خود ارسال کنند، وامشان تا چهارم اردیبهشت واریز می شود اما افردی که تا هفته آینده، هفتم اردیبهشت کدملی خود را ارسال می کنند تلاش می کنیم تا واریز وام پنج شنبه هفته بعد برایشان صورت گیرد.

 

مهلت تهیه سیمکارت تا چه زمانی است؟

اعلام کردیم که تا هفته بعد( هفتم اردیبهشت) مهلت داده شده است و تلاش می کنیم تا واریز وام پنج شنبه هفته بعد برایشان صورت گیرد. قبلا هم اعلام کرده بودیم تا ۱۸ اردیبهشت ماه مهلت وجود دارد. در هر دو صورت، چند روز فاصله بین ثبت درخواست و واریز وجود خواهد داشت.

 

مبلغ وام زنان سرپرست خانوار تغییر می کند؟

اندکی صبر کنید، در این مورد اطلاع رسانی خواهد شد ولی آخرین تصمیمات مطرح شده حاکی از آن بود که مبلغ وام بسته به بعد خانوار تا ۲ میلیون تومان افزایش می یابد. اگر دو و سه نفر عضو داشته باشند، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می گیرند و اگر تعداد اعضای خانواده چهار نفر و بالاتر باشد دو میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

 

  30 فروردین 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 66937
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز