قیمت جدید انواع تایر خودرو مشخص شد/ عواقب سنگین حذف ارز نیمایی از واردات لاستیک های سواری

قیمت جدید انواع تایر خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

دبیر انجمن واردکنندگان تایر ایران حذف ارز نیمایی از واردات لاستیک سواری و استفاده از ارز حاصل از صادرات را عاملی برای افزایش قاچاق در کشور برشمرد.

سید محمد میرعابدینی در گفتگو با خبرخودرو تشریح کرد: دسترسی به ارز حاصل از صادرات و شخص مورد اعتماد برای انجام این کار بسیار دشوار بوده و ممکن است فردی که ارز حاصل از صادرات دارد در کشوری باشد که کارایی لازم را نداشته و با افزایش هزینه کارمزد ۱۵ درصدی نهایتا هزینه واردات با ارز صادراتی از ارز آزاد بیشتر خواهد شد.

 

وی ادامه داد: ضمن اینکه استفاده از ارز حاصل از صادرات راه را برای قاچاق لاستیک های سواری هموار می کند زیرا کسی که قصد قاچاق دارد از همان ارز وارد کننده اصلی استفاده می کند و از ۴۰ درصد تعرفه گمرکی و ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف می شود. همچنین با این روند کنترل دولت برای واردات لاستیک و نظارت بر استانداردهای لازم سخت خواهد شد و مصرف کننده از خدمات پس از فروش بهره‌مند نخواهد شد.

 

دبیر انجمن واردکنندگان تایر ایران ضمن اشاره به رکود در بازار لاستیک های سواری گفت: به دلیل کاهش واردات لاستیک های سواری و افزایش ۷۰ درصدی قیمت لاستیک های تولید داخل، بازار لاستیک های سبک در رکود شدیدی به سر می برد و این امر نشان از عدم تعادل عرضه و تقاضا است و تصمیماتی که دولت با حذف ارز دولتی و نیمایی برای واردات در نظر گرفته به این موضوع دامن خواهد زد.

 

میرعابدینی در پایان خاطرنشان کرد: تصمیمات اخیر دولت مبنی بر حذف ارز نیمایی عواقب سنگینی خواهد داشت چرا که در حال حاضر حدود ۲۰ میلیون خودروی سواری در کشور وجود داشته و ۳۵ درصد نیاز کشور به لاستیک های سبک و ۷۵ درصد تایر سنگین از طریق واردات انجام می شود و چنین وضعیتی موجب کمبود لاستیک سواری در بازار شده و با وجود تحریم ها و محدودیت های ارزی حل این مشکل به راحتی میسر نخواهد بود. البته با وجود محدودیت های ارزی که در کشور وجود دارد تا حدودی حق با دولت است اما ابتدا می بایست عواقب این تصمیمات و راهکاری برای جبران آن در نظر گرفته می شد.

 

قیمت جدید انواع تایر؛ لاستیک پراید جفتی ۴۵۰ هزار تومان

قیمت مصوب یک حلقه لاستیک پراید ۲،۲۵۸،۳۸۶ ریال، لاستیک پژو ۲،۹۷۹،۴۷۱ ریال و لاستیک سمند و ال ۹۰ معادل ۳،۲۱۰،۳۰۷ ریال تعیین شده است.

قیمت جدید انواع تایر خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

نرخ تازه انواع تایر خودرو طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار مشخص شد.

 

به گزارش فارس، در پی مصوبه هفته گذشته ستاد تنظیم بازار برای افزایش ۳۰ درصدی نرخ تایر، قیمت انواع تایر ماشین معلوم شد.

 

 

بر این مبنا، نرخ مصوب یک تایر پراید ۲،۲۵۸،۳۸۶ ریال، لاستیک پژو ۲،۹۷۹،۴۷۱ ریال و لاستیک سمند و ال ۹۰ معادل ۳،۲۱۰،۳۰۷ ریال تعیین شده است.

 

همچنین قیمت یک حلقه لاستیک کامیونی داخلی ۱۲*۲۴ معادل ۲۴،۴۶۱،۸۷۰ ریال، لاستیک اتوبوسی - باری داخلی معادل ۲۴،۰۵۹،۷۶۳ ریال و لاستیک اتوبوسی - باری وارداتی معادل ۱۸،۰۷۰،۰۰۰ ریال مصوب شده است.

 

  7 تیر 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 67590
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 1
  • هادی | 8/10/1399 - 23:19

    آقا لاستیک پراید قیمت گرفتم نمایندگی میدان بسیج 920تومان جفتی گفتن
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز