رشد ۸۲ هزار واحدی ​شاخص کل بورس/ ارزش سهام عدالت افزایش یافت

معاملات بازار بورس در 16 تیر 99,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بورس و سهام
​شاخص کل بورس امروز ۸۲ هزار رشد کرد. ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی هم ۱۵میلیون و ۵۴۳ هزار تومان شد.

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در معاملات ۱۶ تیر ۹۹ با رشد ۸۲ هزار و ۵۴۴ واحدی به پله یک میلیون و ۷۳۷ هزار واحدی رسید.

 

در معاملات امروز تعداد یک میلیون و ۴۵۶ هزار سهم اوراق بهادار به ارزش ۱۳۶ هزار و ۷۴۱ میلیارد ریال در بیش از ۶ میلیون و ۳۳۵ هزار نوبت معاملاتی خرید و فروش شد.

 

بر این اساس شاخص آزاد شناور ۹۵۳۱۱ واحد، شاخص بازار اول ۴۷۰۹۲ واحد، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) ۲۱۸۲۴ واحد، شاخص بازار دوم ۲۲۱۴۰۵ واحد، شاخص کل (هم وزن) ۱۳۹۴۸ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) ۹۱۸۷ واحد رشد را تجربه کردند.

 

معاملات بازار بورس در 16 تیر 99,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بورس و سهام

لازم به ذکر است که وبملت، فملی، وتجارت، فولاد، شپنا، شبندر و خگستر من جمله نماد های پربیننده در بازار بورس و اوراق بهادار بوده اند.

 

معاملات بازار فرابورس

شاخص فرابورس نیز در معاملات امروز با رشد بیش از ۵۲۰ واحدی به پله ۱۷ هزار و ۸۰۵ واحدی رسید.

 

در بازار فرابورس نیز تعداد ۷۳۴ هزار و ۳۸۳ سهم به ارزش ۵۹ هزار و ۵۰۷ میلیارد ریال در بیش از ۲ میلیون و ۷۳۸ هزار نوبت معاملاتی خرید و فروش شد.

 

سهام عدالت ۵۳۲ هزارتومانی ۱۵میلیون و ۵۴۳ هزار تومان شد

در پی صدور دستور آزادسازی سهام عدالت، سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با راه اندازی سامانه استعلام و آزادسازی سهام عدالت اقدام به ارائه جزئیات دارایی واقعی سهام عدالت مشمولان به تفکیک شرکت هاي بورسی و ارائه تعداد و ارزش هر سهم آن ها کرد.

 

این سامانه بار دیگر در پایان معاملات روز قبل بِروزرسانی شده است و مشمولان میتوانند با مراجعه به این سامانه از آخرین ارزش سهام عدالت خود که بر اساس قیمت های پاياني روز گذشته تهیه شده است آگاهی یابند.

 

معاملات بازار بورس در 16 تیر 99,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,بورس و سهام

لازم به ذکر است تنها افرادی که روش مالکیت مستقیم سهام عدالت را انتخاب کرده اند میتوانند جزئیات سهام خود را در سامانه استعلام مشاهده کنند.

 

بر اساس این گزارش کسانی که ارزش اولیه سهام عدالت آنها ۵۳۲ هزار تومان است در پایان معاملات روز یک شنبه ۱۵ تیر ارزش سهام عدالتشان به ۱۵ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۱۲۱ تومان رسیده است. این رقم در روز کاری ۱۱ تیر ۱۵ میلیون و ۱۳هزار تومان گزارش شده بود که بر این اساس سود ۴۴۰ هزارتومانی طی ۲ روز کاری عاید مشمولان سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزارتومانی شده است.

  16 تیر 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 67690
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز