طرح بازگشت «کوپن» به اقتصاد ایران توسط مجلس یازدهم کلید خورد!

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد:بستر توزیع کالا های اساسی با کالابرگ، کارت الکترونیکی و یا دیگر روش های مشابه در کشور آماده می شود.

جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفتگو با خبرنگار در رشت، با بیان این که قشرهای گوناگون مردم با سختی های اقتصادی و معیشتی روبه رو بوده و تنگناهای زيادي را متحمل شده اند عنوان کرد :بستر توزیع کالاهای اساسی توسط کالابرگ، کارت الکترونیکی و یا سایر روش های مشابه در کشور فراهم می شود.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نحوه توزیع کالاهای اساسی در کشور را مورد انتقاد قرار داد و با تأکید بر اینکه به علت ضعف های موجود این روند به خوبی اجرایی نشده است عنوان کرد :با توجه به مشکلاتی که در این حوزه وجود داشت مجلس برای رفع نقاط ضعف تمهیداتی را اتخاذ می کند.

 

کوچکی نژاد حمایت مؤثر از مردم و اقشار مختلف جامعه توسط دولت را خواستار شد و با بیان اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز خانوارها باید با نرخ مطلوب بدست آنها برسد اظهار کرد :در همین راستا تصمیم داریم طرحی را در مجلس تدوین کنیم که با استفاده از آن نحوه توزیع کالاهای اساسی بین مردم تغيير پیدا کند.

 

وی با انتقاد از روند تخصیص ارز یارانه ای و ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی جهت تأمین کالاهای اساسی ما یحتاج کشور اصلاح این فرآیند را در شرایط کنونی لازم و ضروری دانست و ابراز داشت:آمارها نشان می دهد کالاهای اساسی با ارز یارانه ای تأمین شدند اما با قیمت بیشتری در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.

 

نماینده مردم رشت در مجلس با تأکید بر اینکه افزایش نرخ کالاهای اساسی به محرومان و قشر ضعیف جامعه فشارهای زیادی را تحمیل می کند خاطرنشان کرد :مسائل اقتصادی و معیشتی مردم از مهم ترین موضوعاتی است که مجلس سعی دارد با استفاده از رسالت کاری خود در راستای بهبود آن تلاش کند.

 

او پشتیبانی مؤثر از خانواده ها و قشرهای اسیب پذیر جامعه و برنامه ریزی برای این کار را الزامی دانست و ضمن تأکید بر ضرورت مدیریت تخصیص ارز گفت :با توجه به افزایشی که در بخش هزینه تولید و قیمت نهاده ها اتفاق افتاده است انتظار داریم کشاورزان برنجکار از جهات مختلف مورد حمایت قرار گیرند.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا کوپنی کردن کالاهای اساسی زمینه بروز فساد را در بازار فراهم می کند یا خیر بیان کرد :به اعتقاد بنده در وضعیت فعلی، شایسته ترین راه برای توزیع و رساندن اقلام اساسی بدست مردم، استفاده از همین شیوه به صورت قانونمند است.

  21 تیر 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 67739
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز