قیمت پراید از ۹۰ میلیون تومان گذشت!/ لاستیک دوباره ۲۵ درصد گران شد

افزایش قیمت پراید و لاستیک خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
نرخ پراید ۱۱۱ در بازار خودرو از مرز ۹۰ میلیون تومان عبور کرد.

در حالیکه نرخ پراید تا محدوده ۸۶ میلیون تومان عقب نشسته بود، بار دیگر با صعود نرخ ها در بازار از مرز روانی ۹۰ میلیون تومان عبور کرد و فعالان بازار قیمت هر پراید ۱۱۱ را برابر با ۹۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کردند.

 

بر این اساس بهای پراید ۱۳۱ نیز ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

 

آخرین گزارشات از بازار نشان می دهد نرخ خودروهای پژو پارس ساده ۱۶۲ میلیون، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ برابر با ۱۵۴ میلیون، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۱۸۵ میلیون تومان، دنا پلاس دنده ای توربو ۲۸۵ میلیون تومان، دنا پلاس دنده ای ساده ۲۳۹ میلیون تومان و تیبا ۲ برابر با ۹۹ میلیون تومان گزارش شده است.

 

همینطور نرخ بعضی خودروها مانند سوزوکی گراند ویتارا در حالیکه بقیه خودروها روند افزایشی را در پیش گرفته اند طی چند روز قبل با کاهش چشمگیر مواجه شده است به طوریکه در ۲ روز قبل نرخ این خودرو از ۷۷۰ میلیون تومان به ۷۴۵ میلیون تومان رسیده است و نرخ خودرو سیتروئن سی ۳ در ۲ روز قبل از ۶۴۵ میلیون تومان به ۶۳۰ میلیون تومان رسیده است.

 

لاستیک دوباره ۲۵ درصد گران شد

سخنگوی انجمن لاستیک کشور گفت: قیمت ارز مصرفی در صنعت لاستیک ۴ برابر شده و به همین دلیل مجوز افزایش مجدد ۲۵ درصدی قیمت ها برای تولیدکنندگان این بخش صادر شده است.

افزایش قیمت پراید و لاستیک خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

 

به گزارش تسنیم، مصطفی تنها  با اشاره به اینکه تولیدکنندگان تایر در تیرماه امسال به صورت علی الحساب مجوز افزایش ۳۰ درصدی قیمت محصولات خود را دریافت کرده بودند، اظهار کرد: در آن مقطع تاکید شد که نیاز تولیدکنندگان به افزایش قیمت بیش از این رقم است و قرار شد سازمان حمایت این موضوع را به صورت کارشناسی بررسی در نهایت مجوز جدید افزایش قیمت را به تولیدکنندگان ارائه دهد.

 

وی گفت: قیمت ارز مصرفی در صنعت تایر ۴ برابر شده و تولیدکنندگان نمی‌توانند با قیمتهای قبلی به فعالیت خود ادامه دهند، چرا که توجیه اقتصادی ندارد.

 

سخنگوی انجمن لاستیک کشور اضافه کرد: برهمین اساس سازمان حمایت مجوز افزایش قیمت ۲۵ درصدی تایر را برای تولیدکنندگان صادر کرده است به این صورت که هزینه های تولید در هر واحد تولیدی مورد بررسی قرار گرفته و میزان افزایش قیمت به آنها تا سقف ۲۵ درصد ارائه خواهد شد.

 

تنها ادامه داد: در حال حاضر تعدادی از تولیدکنندگان مجوز را دریافت کرده و در تعدادی دیگر سازمان حمایت مشغول بررسی کارشناسی هزینه‌های تولید آنهاست.

 

  8 مرداد 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 67943
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز