بازار آبزیان در آستانه ورشکستگی/ نرخ هر کیلو قزل آلا ۲۲ هزار تومان

کاهش قیمت ماهی قزل آلا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
قیمت ماهی قزل آلا در بازار به شدت کاهش پیدا کرده است.

نبی زاده اظهار‌کرد: باتوجه به مازاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت قزل آلا به شدت در بازار افت کرده است.

 

آرش نبی زاده مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردآبی کشور، با بیان به این که بازار قزل آلا تعریفی ندارد، گفت: باتوجه به گسترش ویروس کرونا، بازار آبزيان همانند سایر محصولات پروتئینی دچار رکود شده است.

 

او ادامه داد: باتوجه به مازاد عرضه در برابر تقاضا، قیمت ماهی به شدت در بازار اُفت کرده که این امر بسیاری از تولیدکنندگان را دچار ورشکستگی کرده است.

 

نبی زاده نبود بازار مناسب و کاهش قدرت خرید خانوار را علت اصلی زیان تولیدکننده در بازار اعلام‌کرد و گفت: در حال حاضر هر کیلو قزل آلا سر مزرعه با نرخ ۲۲ تا ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می شود، در حالی که قیمت تمام شده آن ۲۶ هزار تومان است.

 

مدیر عامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردابی قیمت منطقی هر کیلو قزل آلا با احتساب سود تولیدکننده سر مزرعه را ۳۲ هزار تومان اعلام کرد.

 

کاهش قیمت ماهی قزل آلا,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت

او افزود: هرساله در این موقع سال تقاضا برای تخم چشم زده و بچه ماهی بالا بود، اما با شیوع ویروس کرونا استقبالی از بچه ماهی نمی شود.

 

نبی زاده در مورد آخرین وضعیت تولید قزل آلا گفت: امسال پیش بینی می شود که مجموع تولید قزل آلا به ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار تن برسد.

 

این مقام مسوول در پایان با اشاره به اینکه خبری از صادرات قزل آلا نیست، اظهار کرد: علی رغم تلاش های متعدد، خبری از صادرات قزل آلا نیست که انتظار میرود با بازشدن مرزها، صادرات رونق بگیرد تا شرایط تولیدکنندگان کمی بهبود یابد.

 

  18 مرداد 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68072
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز