افرادی که ملک خود را به نام همسرشان ثبت کرده اند ، مورد پیگیری قرار می گیرند

علی رضایی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با « طرح مالیات بر خانه های خالی» گفت:از جمله ایراداتی که شورای نگهبان به این طرح وارد کرده موضوع خانه های قولنامه ای و افرادی است که در برخی مناطق مانند مشهد و شمال چند خانه دارند و این خانه ها را در اختیار مسافرین و زوار قرار می دهند ، این از موضوعاتی است که هنوز در خصوص آن به جمع بندی نرسیده ایم.

« علی رضایی»، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ، در گفت وگو با خبرنگار در رابطه با « طرح مالیات برخانه های خالی» گفت:پس از آنکه شورای نگهبان ۱۲ ایراد به این طرح گرفت، این طرح به کمیسیون اقتصادی مجلس ارجاع داده شد و کمیسیون اقتصادی در حال برطرف کردن ایرادات است. جلساتی با حضور طحان نظیف برگزار کردیم که چند ایراد آن رفع شده و به دنبال آن هستیم بار روانی سنگین گرانی مسکن، کاسته شود تا مردم بتوانند با شرایط بهتری، آپارتمان اجاره و خرید و فروش کنند.

 

او در رابطه با ابهامات این طرح گفت:از جمله ایراداتی که شورای نگهبان به این طرح وارد کرده موضوع خانه های قولنامه ای و افرادی است که در برخی مناطق مانند مشهد و شمال چند خانه دارند و این خانه ها را در اختیار مسافرین و زوار قرار می دهند. این از موضوعاتی است که هنوز در خصوص آن به جمع بندی نرسیده ایم. برخی در کمیسیون موافق هستند تا این افراد مالیات ندهند و برخی هم مخالف مالیات ندادن این افراد هستند. افرادی که بیش از یک خانه دارند و آن را به نام همسر خود ثبت کرده اند ، هم مورد بررسی قرار می گیرند.

 

رضایی در پایان گفت:برخی ایرادات شورای نگهبان به طرح مالیات بر خانه های خالی شکلی بود و برخی هم محتوایی و از ۱۲ ایراد، ۸ مورد آن رفع شده و بر سر چند مورد دیگر کمیسیون هنوز به اتفاق نظر نرسیده است. این طرح هنوز به چکش کاری نیاز دارد. امیدواریم ایرادات تا پایان هفته رفع شود.

 

  24 شهریور 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68518
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز