مدیرعامل اسبق بانک صادرات:
مردم تحمل تورم بیشتر را ندارند/ تورم به دلیل استقراض دولت از بانک مرکزی در حال افزایش است

بهاءالدین حسینی هاشمی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
بهاءالدین حسینی هاشمی با بیان این که مردم تحمل تورم بیشتر را ندارند، خاطرنشان کرد:متأسفانه تورم به دلیل کسری بودجه و استقراض دولت از بانک مرکزی در حال افزایش است.

بهاءالدین حسینی هاشمی، مدیرعامل سابق بانک صادرات ایران عنوان کرد :مردم تحمل تورم بیشتر را ندارند. اکنون همه در بحران هستند و قدرت خرید اقشار و دهک های پائین در حال متوقف شدن است و تنها برای خرید موادغذایی و اقلام ضروری اقدام می کنند.

 

وی گفت :براین اساس پائین بودن درآمد باعث کاهش تقاضا شده و این تورم تبدیل به تورم همراه با رکود می شود که آزاردهنده است و تعطیلی کارگاه ها، کاهش اشتغال و افزایش بیکاری را به دنبال دارد.

 

مدیرعامل سابق بانک صادرات ایران گفت:اقتصاد باید پویا باشد و بخش تولید تقویت و بخش تقاضا را تحریک کند. زمانیکه تقاضای نقدی برای کالاهای واسطه ای و سرمایه ای خیلی کم است نیاز به اعتبار بانکی داریم.

 

حسینی هاشمی افزود:اگر منابع موردنیاز اعتبار بانکی در بازار بورس مصرف شوند، تحریک تقاضا را کم و رکود را در کشور افزایش می دهد. متأسفانه تورم به علت کسری بودجه و استقراض دولت از بانک مرکزی در حال افزایش است.

  26 شهریور 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68551
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز