دبیر کل کانون عالی انجمن صنفی کارگران
خط فقر ۱۰میلیون تومان است!/ کارگری که به نان شب نیازمند است چطور قرار است مواد ضد عفونی کننده بخرد؟

دبیرکل کانون عالی انجمن صنفی کارگران,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,اقتصاد کلان
دبیر کل کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور با اشاره به اینکه کارگران در سختی های معیشتی گرفتار شده اند خاطرنشان کرد:درخواستمان از دولت این است که با برگزاری جلسه شورای عالی کار فکری برای کارگران کند.

هادی ابوی، دبیر کل کانون عالی انجمن صنفی کارگران ایران کشور در گفت وگو با خبرنگار، درباره مشکلات معیشتی کارگران بیان کرد:یکی از مهمترین مشکلات کارگران بحث معیشتی است. فعلا خط فقر ۱۰میلیون تومان است. کارگران هنوز ۲میلیون و خورده ای دریافت می کند.

 

ابوی با بیان اینکه هزینه کارگران به غیر از تأمین معاش در بحث بهداشتی افزوده شده است بیان کرد:قبل از معیشت کارگران گرفتاری امنیت شغلی داشتند, عمده کارگرانی که در بخش خدمات فعالیت داشتند با مشکلات متعدد بیکاری و معیشتی دست و پنجه نرم می کنند. زندگی کارگران با این میزان درآمد نمی گردد.

 

دبیرکل کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور گفت :وظیفه دولت است که شورای عالی کار را تشکیل دهند و راهکاری برای معیشت کارگران تدبیر کند.

 

ابوی با اشاره به این که درامد بعضی کارگران کم شده یا به صفر رسیده است و از سوی دیگر هزینه ها بالا رفته، عنوان می کند:کارگران در شرایط عادی قادر به تامین معیشت خود نیستند. آنها اگر قرارداد داشته باشند و حقوق حداقلی بگیرند، در بهترین حالت یک سوم هزینه های خود را تامین می کنند. کارگری که به نان شب نیازمند است و نان خالی و سیب زمینی آب پز سهم سفره های کارگران است. چطور قرار است مواد ضد عفونی کننده بخرد یا با تغذیه مناسب ایمنی بدن خود را افزایش دهد.

  31 شهریور 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68614
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز