«کاهش ۳۵ درصدی» فروش گوشت در ایران در سال ۹۹

گوشت قرمز,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت گوسفندی بیان کرد:به صورت میانگین فروش گوشت نسبت به سال قبل نزدیک به ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

علی اصغر ملکی در مورد آخرین شرایط بازار گوشت عنوان کرد :در سه هفته گذشته بازار گوشت از نظر نرخ نسبتا مناسب بود برای این که نرخ هر کیلو گوشت ۴ تا ۵ هزار تومان کاهش پیدا کرده است. اما از آنجا که اواخر ماه است و مردم قدرت خرید سابق را ندارند، به همین علت اندکی از توان بازار کم شده است.

 

وی در ادامه اضافه کرد:اگرچه نرخ گوشت برعکس اکثر کالاها با کاهش روبه رو بود، اما شاهد کاهش خرید هستیم و به صورت کلی بازار شرایط خوبی ندارد. اگرچه کاهش فروش به تعطیلی زیاد فروشندگان گوشت نیانجامیده است اما بسياري تغییر کاربری داده اند، به طورمثال تعداد زیادی به معاملات املاک روی آوردند و این مسئله هنگام ابطال پروانه قابل رویت بود.ملکی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و کاهش فروش نسبت به سال گذشته در این زمینه توضیح داد:فروش گوشت نسبت به سال گذشته کاهش داشته، زیرا سال گذشته رستوران ها فعالیت داشتند و مراسمات برگزار می شد. ضمن آنکه مردم نسبت به حال توانایی مالی بهتری داشتند که همه این موارد در کنار هم منجر به فروش بهتر می شد.

 

به طور میانگین نسبت به سال گذشته نزدیک به ۳۰ تا ۳۵ درصد فروش گوشت کاهش پیدا کرده است.رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با اشاره به اینکه اکنون قاچاق گوسفند به کشورهای دیگر به صورت محدود انجام می شود، توضیح داد:قاچاق گوسفند وجود دارد ، اما محدود است. البته باید در نظر داشت که سود حاصل از قاچاق دو برابر سود فروش در داخل کشور است. به طوری که در داخل کشور هر کیلو گوسفند زنده کیلویی ۴۵ هزار تومان است در حالی که در عراق ۱۰۰ هزار تومان است، رویه پرداخت هم متفاوت است برخی با دلار خرید و فروش می کنند برخی به دینار.

  1 مهر 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68630
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز