میزان عیدی و افزایش حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۰مشخص شد

حقوق و عیدی کارگران در سال 1400,اخبار کار,خبرهای کار,حقوق و دستمزد
طبق آنچه دولت در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی کرده، مقدار افزایش حقوق کارکنان به صورت متوسط ۲۵ درصد تعیین شده است.

بخش نامه بودجه سال ۱۴۰۰ اخیرا توسط رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد و این سازمان نیز برای تنظیم لایحه بودجه بخشنامه را به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده است.

 

طبق ضوابط مالی ناظر در تهیه و تنظیم بودجه۱۴۰۰، افزایش ضریب ریالی دستمزد به صورت متوسط ۲۵ درصد تعيين شده است که دستگاه ها باید در چارچوب همین ضریب مشخص شده بودجه خود در سال آینده را در بخش جاری پیش بینی کند.

 

رقم قطعی افزایش حقوق کارکنان در نهایت به تصویب هیات وزیران رسیده و در لایحه بودجه گنجانده خواهد شد.

 

افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار نیز ۲۵ درصد تعیین شده و رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید.

 

براین اساس، سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان در بودجه سال ۱۴۰۰ حداکثر معادل اعتبار سرانه اضافه کار در سال ۱۳۹۹ پیش بینی خواهد شد.

 

میزان افزایش حقوق کارکنان در سال جاری به طور متوسط ۱۵ درصد بود که طی مصوبه مجلس دست کم پرداختی به کارکنان ۲.۸ میلیون تومان تعیین شد.

 

 

عیدی کارکنان در سال آینده چه مقدار است؟

دولت برای عیدی کارکنان در سال آینده رقم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش بینی کرده است.

حقوق و عیدی کارگران در سال 1400,اخبار کار,خبرهای کار,حقوق و دستمزد

در جریان تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ بخش نامه مربوط به بودجه اخیرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده که طبق آن بودجه سال آینده را پیش بینی کند.

 

بر اساس ضوابط مالی ناظر بر تهیه و تنظیم بودجه سال ۱۴۰۰، مبلغ پاداش پایان سال کارکنان( عیدی) یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است.

 

البته مبلغ قطعی عیدی باید در نهایت به تصویب هیات وزیران برسد.

 

اما رقم عیدی کارکنان در سال ۱۳۹۸ یک میلیون و ۷۸ هزار تومان پیش بینی شده بود که در نهایت در زمان تصویب و پرداخت ۱۲۰ هزار تومان اضافه شد که دلیل آن افزایش حقوق کارکنان بود و باید میزان عیدی متناسب با آن پرداخت می شد.

 

عیدی برای کارکنان در امسال نیز در بودجه نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش بینی شده است که می تواند در نهایت با مصوبه هیات وزیران با تغییر همراه باشد.

  7 مهر 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68702
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز