قیمت هر کیلو شقه گوسفندی ۱۰۸ هزار تومان شد

قیمت هر کیلو شقه گوسفندی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
قیمت هر کیلو شقه گوسفندی اعلام شد.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اعلام‌کرد: هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۱۰۷ تا ۱۰۸ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

 

علی اصغر ملکی در خصوص قیمت گوشت در بازار اظهار‌کرد: هم اکنون هر کیلو شقه گوسفندی بدون دنبه با نرخ ۹۵ تا ۹۶ هزار تومان به مغازه دار و با احتساب ۱۰ درصد سود با قیمت ۱۰۷ تا ۱۰۸ هزار تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

 

او با اشاره به این که گوشت در مقایسه با سایر کالاها ارزانتر است، گفت: بنابر آمار سال گذشته قیمت دام و گوشت در همین حد بوده که همین امر منجر به نارضایتی دامداران شده چرا‌که قیمت برنج و سایر اقلام سبد خانوار چند برابر رشد داشته است، درحالیکه نرخ دام تغییر محسوسی در بازار نداشته است.

 

ملکی با بیان این که نوسان قیمت گوشت در مغازه ها به معنای گرانفروشی نیست، اظهار‌کرد: مغازه دار که خود تولیدکننده نیست و قیمت را در مبدا گران خریده و تنها سود قانونی خود را لحاظ میکند. هر چند پدیده قاچاق تا حدودی بر التهاب بازار تاثیر گذار بوده، ولی میزان آن چندان چشم‌گیر نیست.

 

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در مورد آینده بازار گوشت گفت: با افزایش مصرف پروتئین در فصل زمستان پیش بینی می شود که قیمت گوشت طی ماه های آتی با نوساناتی در بازار رو به رو شود.

 

قیمت هر کیلو شقه گوسفندی,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت

او افزود: تا زمانی که بره های نو به بازار عرضه نشوند، ازدیاد تقاضا برای خرید منجر به افزایش قیمت گوشت در بازار خواهد شد. در شرایط فعلی به سبب پایان ماه و کاهش قدرت خرید خانوار، بازار در رکود به سر می برد.

 

ملکی قیمت کنونی هر کیلو دام زنده در میادین را ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان اعلام کرد.

 

این مقام مسوول در پایان با اشاره به اینکه قیمت سردست و ران نرخ توافقی میان مشتری و مغازه دار است، اظهار کرد: زمانی که مغازه دار قلوه گاه را بر می دارد، راسته، سردست و ماهیچه را مجبور است که با نرخ های بالاتری عرضه کند.

  25 مهر 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68889
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز