همه حامل‌های انرژی با طرح «وان» سهمیه‌بندی می شوند/ احتمال حذف کارت سوخت

حذف کارت سوخت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی
رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از احتمال سهمیه بندی همه حامل های انرژی با طرح «وان» و جایگزینی آن با طرح کارت سوخت خبر داد.

فریدون عباسی اظهار‌کرد: طرح سهمیه بندی تمامی حامل های انرژی با عنوان طرح وان مخفف واحد انرژی، را مجموعه ای از صاحبنظران در بخش انرژی ارائه کردند و در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

 

او ادامه داد: برای رسیدن به مصرف بهینه به جای آنکه صرفا بنزین سهمیه بندی شود باید اقدام به سهمیه بندی همه حامل های انرژی شامل برق، آب، گاز، بنزین، گازوئیل، نفت سفید کرد؛ لذا برای تحقق این ایده، طرحی جامع با عنوان طرح وان آماده شده، اما هنوز به مرحله اعلام وصول نرسیده است.

 

عباسی با بیان این که براساس این طرح به هر فرد، مقداری وان داده می شود، اظهار کرد: در واقع یارانه ای که دولت می خواهد به هر فرد دهد به شکل وان خواهد بود.

 

او افزود: اشکالات طرح اولیه مشخص شده و پس از بررسی در کمیسیون به شکل لایحه یا مستقیم اعلام وصول می شود و یا مجلس به دولت آن را ارائه می کند تا از دولت به مجلس ارسال و در دستور کار قرار بگیرد.

 

حذف کارت سوخت,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,نفت و انرژی

رییس کمیسیون انرژی در پاسخ به این سؤال که آیا خبر اختصاص ماهیانه ۵۰ وان به هر فرد صحت دارد، گفت: این طرح در صورت اجرا و تصویب اجرا میشود و مراحل آزمایشی تا تکمیل فرایند طرح نباید خدشه ایی به جامعه ایجاد کند و هنوز سهمیه هر فرد برای هر حامل انرژی مشخص نیست و عدد ۵۰ وان بعنوان مثال فرضی بوده نه اینکه به شخصی این میزان تعلق خواهد گرفت.

 

عباسی در پایان گفت: این که چه میزان به هرفرد تعلق می گیرد باید بررسی شود چرا‌که بطور نمونه میزان سوخت یک خودروی شخصی و جمعی متفاوت است و باید تعریف درستی مطرح شود.

  2 آبان 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 68967
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز