فروش گوشت جوجه کبوتر با برچسب ضدکرونا در کشتارگاه در اصفهان

فروش گوشت جوجه کبوتردر اصفهان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت
براساس گزارشات جوجه کبوتر با برچسب ضدکرونا در کشتارگاه در اصفهان به فروش می رسد.

 

قفسه های زردرنگ کوچک روی ریل حرکت می کند. کارگران کشتارگاه در جعبه را باز و یکی یکی کبوتران سفید را از پا آویزان می کنند تا وارد خط کشتار شوند.

 

"کشتارگاه کبوتر" فیلم کوتاه چند دقیقه ای و بی کیفیتی است که از موبایل یک کارگر این روزها به فضای مجازی رسیده و واکنش گسترده کاربران ایرانی را به دنبال داشته است.

 

کاربرانی که کشتار کبوترها را بی رحمانه می دانند و از خوردن گوشت آن ها ابراز انزجار می کنند. روابط عمومی سازمان دامپزشکی در گفت و گو با تجارت نیوز اصالت این فیلم را تائید می کند و توضیح می دهد که کشتارگاه در اصفهان و این اقدام با مجوز بوده است.

 

شهرام موحدی، مدیرکل دامپزشکی اصفهان هم به یک برنامه تلویزیونی توضیح داد که علاوه بر کبوتر برای پرندگانی مثل قرقاول، کبک و بلدرچین هم مجوز پرورش و کشتار صادر شده است و کشتار آنها زیر نظر دامپزشکی و اتوماتیک و کاملا بهداشتی است.

 

او با اشاره به این که کبوتر حلال گوشت است، کشتار آن ها را بدون اشکال توصیف می کند و می گوید که این اتفاق برای تنوع سفره غذایی است و البته گوشت کبوتر پیش از کشتار رسمی در کشتارگاه، مشتری داشته و غیرمجاز پرورش داده می شد و پشت مغازه ها به صورت غیربهداشتی ذبح می شد.

 

کبوتران کشتاری، جوجه های یک تا ۱.۵ ماهه هستند

کشتارگاه اصفهان اما یک خط ویژه برای ذبح کبوتران راه اندازی کرده است و بنا به گفته مسئول روابط عمومی این کشتارگاه به تجارت نیوز، کشتار کبوتر در آنجا به تازگی اتفاق نیفتاده و حدود پنج سالی می شود که کبوتران را برای کشتار به آنجا می برند.

 

فروش گوشت جوجه کبوتردر اصفهان,اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,کشت و دام و صنعت

آن ها فقط با یک تولیدکننده صنعتی گوشت کبوتر قرارداد دارند و هر دو ماه یکبار محموله کبوتران را برای کشتار سفارش می گیرند. هر بار هم ۲۰۰ تا ۴۰۰ کبوتر برای کشتار به این کشتارگاه منتقل می شوند. کبوترانی که حداکثر وزن شان به نیم کیلوگرم نمی رسد و جوجه هایی یک تا ۱.۵ ماهه هستند.

 

گوشت کبوتر با خواص ضد کرونا!

گوشت کبوتر را کجا می فروشند؟ پرسنل کشتارگاه پاسخ این سؤال را نمی دانند و فقط به گفتن این جمله بسنده می کنند که گوشت کبوتر مشتریان خاص دارد و براساس سفارش آنها کبوتر را می کشند و می فروشند.

 

در فضای مجازی ولی به آگهی هایی برمی خورید که گوشت کبوتر را با ادعای درمان بیماران کرونا (corona)، تقویت قوای جنسی و تقویت هوش کودکان می فروشند. کبوترها نه کیلویی که قطعه ای فروخته می شوند. هر قطعه یا هر عدد کبوتر ۲۵ هزار تومان قیمت دارد.

 

پیام محبی، رئیس سابق جامعه دامپزشکان ایران به تجارت نیوز می گوید که این عناوین فروش گوشت کبوتر متقلبانه است و اصولا موافق تولید صنعتی و مصرف گوشت هر حیوانی نیست.

 

او توضیح می دهد سوداگران برای درآمدزایی از یک بازار جدید، خواصی برای گوشت حیوانات مختلف قائل میشوند که پایه علمی ندارد. از این گذشته در صورت واقعیت ادعای آن ها، بیشمار غذای جایگزین با آن خواص وجود دارد و ضرورتی نیست که دست به کشتار هر حیوانی بزنیم.

 

محبی تأکید می کند حیواناتی که برای پرورش صنعتی تولید میشوند، سالیان طولانی است که اجداد انسان آن ها را برای مصرف پرورش داده است و به اندازه کافی و به میزان موردنیاز بدن انسان، مواد مغذی دارد.

  11 آبان 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 69089
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز