میزان حداقل حقوق بیمه بیکاری اعلام شد

حداقل حقوق بیمه بیکاری ۲ میلیون تومان اعلام شد,اخبار کار,خبرهای کار,حقوق و دستمزد
مدیر کل بیمه بیکاری وزارت تعاون خاطرنشان کرد:افرادی که از ابتدای خردادماه سال جاری بیکار شدند دست کم دو میلیون تومان دریافت می کنند.

در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، دولت تصمیم گرفت تا طبق قانون به کسانی که در پی شیوع این ویروس کار خود را از دست دادند، بیمه پرداخت کند.

 

درحالی که در قانون ذکر شده است که مجموع دریافتی مقرربگیر بیمه بیکاری نباید از ۸۰درصد متوسط مزد یا حقوق کمتر باشد، مشاهده شد که مشمولان بیمه بیکاری کرونا که گلایه های بسیاری از وضعیت پرداختی ها داشتند. بر اساس بررسی ها میزان پرداختی های بیمه بیکاری مشمولان کرونا به اندازه ای کم بوده است که در برخی موارد تا ۷۰هزار تومان در گزارش های میدانی گزارش شده است.

 

اما حالا شواهد این را نشان میدهد که شرایط تغییرکرده است.

 

بابایی, مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون درباره حداقل حقوق بیمه بی کاری گفت:افرادی که از اسفند ۹۸بیکار شده اند تا قبل از خرداد ۹۹ بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا حداقل یک میلیون تومان مقرره بیکاری دریافت می کردند، اما از خردادماه این میزان بر اساس قانون بیمه بیکاری و همچنین شرایط تاهل یا تجرد و افراد تحت تکفل گاهی به ۵ تا ۶ میلیون تومان هم افزایش یافته است.

 

وی افزود:به ازای هر فرد تحت تکفل ده درصد حداقل دستمزد اعلامی شورای عالی کار به رقم بیمه بیکاری اضافه شده است.

 

بابایی گفت:تاکنون به ۶۷۰هزار نفر بیمه بیکاری پرداخت شده است.

 

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:از اول خرداد تا به حال ۱۹۶هزار و ۲۴۶نفر در سامانه جامع روابط کار برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند که ۹۵هزار نفر تعیین تکلیف شده و از این تعداد ۶۸هزار بیمه شده بیمه بیکاری گرفته اند

 

  20 آبان 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 69161
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز