ماجرای کمک یک میلیونی به فرزندان زیر ۵ سال چیست؟

کمک یک میلیونی به فرزندان زیر ۵ سال,کمک یک میلیونی به کودکان
پیگیری ها نشان می دهد خبر واریز کمک بلاعوض یک میلیونی برای کودکان از سوی هیچ نهاد و ارگانی اعلام نشده و صحت ندارد و گویا این کار تنها شیوه ای برای جمع آوری اطلاعات کاربران و فروش آن به شرکت های تبلیغاتی است.

این در حالی است که برخی از دریافت کنندگان این پیامک، برای ثبت نام و اطلاع از شرایط دریافت این کمک بلاعوض یک میلیون تومانی به مراکز بهداشت شهر خود مراجعه کرده و در نهایت دست خالی به خانه برگشتند.

 

در روز های اخیر برخی پیام هایی دریافت کرده اند که در آنها از مردم خواسته شده «شماره ملی فرزند زیر ۵ سال خود را به سرشماره ۳۱۳۰ ارسال و یک میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت کنند.» در برخی از پیامک های دیگر رقم این کمک بلاعوض ۵ میلیون تومان عنوان شده است. به گزارش یکی از مخاطبان« به ما گفتن شماره ملی بچه زیر پنج سال را به ۳۱۳۰ ارسال کنید پنج ملیون تومان میدن میخواستم ببینم واقعا راسته یا نه؟»

 

خبر واریز کمک بلاعوض صحت ندارد. نه نهادی این خبر را تایید کرده و نه وامی در کار است. اما هدف چیست؟

 

احتمالا تنها هدف ارسال این پیامک ها، جمع آوری بانک اطلاعاتی و فروش آن به شرکت هاي تبلیغاتی است. یعنی خانوار ها کد ملی و شماره تماس خود را برای این شماره ارسال می کنند و این شرکت می تواند این دیتا را به شرکت های مختلف بفروشند.

 

در این مورد امکان ارسال اطلاعات از شماره همراه اول وجود ندارد و تنها دارندگان خط ایرانسل می توانند پیام ارسال کنند. نکته جالب توجه این است که بعد از ارسال اطلاعات به این شماره، پیامکی برای مخاطب ارسال میشود که در آن نوشته شده « درخواست شما ثبت شد. نتیجه از طریق پیامک برای شما ارسال می شود.»

 

کدام نهاد پاسخگوست؟

این شماره گویا مربوط به شرکت ایرانسل است. اگرچه هم روابط عمومی این شرکت در جریان انتشار این خبر نیست و هم روابط عمومی وزارت ارتباطات. اگرچه هر دو قول پیگیری می دهند. پلیس ۱۱۰ هم فقط به این توصیه بسنده می کند که مردم بهتر است اطلاعات خود را ارسال نکنند.

 

کمک یک میلیونی به فرزندان زیر ۵ سال,کمک یک میلیونی به کودکان

اما مسئله مهم این است که چرا در حالی که این خبر این چنین در بین مردم پخش شده مخابرات، یا وزارت ارتباطات و شرکت ایرانسل اجازه انتشار چنین پیامی را داده است؟ آن هم پیامی که هم به مطالبه عمومی جدید دامن می زند و هم اینکه در روز های اخیر باعث مراجعه مردم به مراکز بهداشت و درمان شده است؟

 

ولی وعده کمک بلاعوض یک میلیون تومانی آن هم در این شرایط برای بسياري از خانوار ها جذاب است. تا حدی که ایرنا خبر داده این پیامک سبب تجمع برخی از خانواده ها در مراکز بهداشت و درمان برای ثبت نام وام شده است.

 

سید حسین رازیان، مسئول روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پیام روز گذشته خبر داده بود انتشار شایعه وام یک میلیون تومانی باعث مراجعه خانواده ها به مراکز و خانه های بهداشت و ایجاد تجمع در شرایط کرونایی شده است.

  11 دی 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 69543
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 2
  • علی متینی | 21/10/1399 - 16:20

    باسلام اگر که این جریان الکی بودهپس چرا همه بهداشت ها اسم مینوشتن وانها را به مراکزبهداشت میبردن هرچند که کسی اسم ماروننوشته ولی بعضی ازمردم انقدر به این وام اتیاجداشتن که لحظه شماری میکردن برای واریز یک میلیونی اگر این جدی هستهمن شماروقسم میدم جان هری که دوسا دارین اسم فرزنده منم بنویسن
  • غلام | 24/10/1399 - 12:49

    سلام من یک رانند تاکسی هستم به سختی خرج خانوادم درمیارم اما نه وام یک ملیونی دادن نه کمک هرنفر ۱۰۰ هزارتومنی به ماندادن چکارکنیم به کجا مراجعه کنیم
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز