از ۵ بهمن؛ تراکنش‌های بدون کد شهاب در سامانه «ساتنا» برگشت می خورند

تراکنش‌های بدون کد شهاب,برگشت خوردن تراکنش‌های بدون کد شهاب
از ۵ بهمن ماه امسال، تمام تراکنش های بدون کد شهاب در« ساتنا» برگشت می خورند.

مهران محرمیان، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی، با اشاره به این موضوع که برای اشخاص حقیقی، «کد ملی» و برای اشخاص حقوقی، «شناسه ملی» آن ها، «کد شهاب» قلمداد می شود، تأکید کرد: از ۵ بهمن ماه امسال، تمام تراکنش های بدون کد شهاب در «ساتنا» برگشت می خورند. این اقدام تاثیری بر فعالیت مشتریانی که اطلاعات هویتی ایشان نزد بانکها و موسسات اعتباری موجود است ، نخواهد داشت و صرفا حساب ها و تراکنش هایی را که فاقد شناسه ملی هستند را متاثر خواهد کرد.

 

معاون فناوری های نوین این بانک در خصوص شناسایی هویت تراکنش های بانکی اظهار‌کرد: در راستای اجرای قانون از چند سال قبل به دنبال آن بودیم که از هویت تمام تراکنش های بانکی مطمئن شویم و بتوانیم از انجام تراکنش هایی که مشخص نیست به کدام شخص حقیقی یا حقوقی مربوط هستند جلوگیری کنیم و در این زمینه، تاکنون فعالیت ها و اقدامات زیادی به ویژه در تعامل با سازمان ثبت احوال ، سازمان ثبت شرکت ها، وزارت کشور و سایر نهادهای ذی ربط انجام شده است.

 

او با بیان این که با زحمات همکاران در شبکه بانکی مقدمات اجرای کامل قانون فراهم شده است، تصریح کرد: در صورتی که تراکنش ساتنای هموطنان گرامی برگشت داده شد، میتوانند مشکل را از طریق بانک مبدا پیگیری و بانک موظف به راهنمایی و همکاري برای حل مشکل است.

 

محرمیان تاکید کرد: باتوجه به مهلت طولانی که برای اجرای این قانون در نظر گرفته شده بود، زمان تعیین شده تمدید نخواهد شد.

  2 بهمن 1399
بخش : اقتصادی / اقتصاد ایران
کد خبر: 69710
تگ ها :

seydnews@gmail.com

نظرات 0
ارسال نظر
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler

تریل شرکت داده پردازان نیک نام ققنوس پارس تلگرام صیدنیوز